Konkurs studencki na najciekawszy projekt przestrzeni do mieszkania
Zostań użytkownikiem portalu A&B i odbierz prezenty!
Zarejestruj się w portalu A&B i odbierz prezenty
maximize

Wnętrze kawiarni z czytelnią przy ulicy Lazurowej w Warszawie

09 września '24
w skrócie
  1. Marta Gwóźdź z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania przygotowała projekt wnętrza kawiarni przy ulicy Lazurowej, dedykowanej osobom szukającym spokojnego miejsca na relaks.
  2. Kawiarnia z czytelnią znajduje się na parterze budynku przy ulicy Lazurowej 87 na warszawskim Bemowie, ma powierzchnię 140 m² i dodatkowy taras o powierzchni 40 m².
  3. Wnętrze jest inspirowane sztuką etiopskich plemion z doliny rzeki Omo, z paletą barw i wzorów zaczerpniętych z ich malowideł, tworzącą kolorową i harmonijną przestrzeń.
  4. Projekt obejmuje podział na strefę dla klientów i klientek oraz pracowników i pracowniczek, uwzględniając dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.
     
  5. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu AiB

Marta Gwóźdź z Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w ramach pracy dyplomowej pod opieką prof. Edwarda Kołakowskiego przygotowała projekt wnętrza kawiarni przy ulicy Lazurowej. Warszawska przestrzeń poświęcona jest osobom szukającym spokojnego miejsca na relaks z książką i dobrą kawą.

zdjęcia makiety

makieta

© Marta Gwóźdź

lokalizacja 

Kawiarnia z czytelnią znajduje się na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Lazurowej 87 w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Lokal ma powierzchnię 140 metrów kwadratowych i jest w stanie surowym, przystosowanym do małej gastronomii. Oprócz przestrzeni wewnętrznej, do dyspozycji właściciela jest taras o powierzchni 40 m², który można wykorzystać na dodatkowe stoliki w okresie wiosenno-letnim.

rzut funkcjonalny

rzut funkcjonalny

© Marta Gwóźdź

inspiracja

Wnętrze inspirowane jest historią i miejscem pochodzenia kawy, czerpiąc szczególnie ze sztuki etiopskich plemion z doliny rzeki Orno, co wpłynęło na wybór kolorów i wzorów. Paleta barw i wzory zostały zaczerpnięte z malowideł i wzorów stosowanych przez te plemiona, tworząc kolorową i oryginalną przestrzeń. Odcienie ziemi, odzwierciedlające równowagę i spokój, tworzą przyjemne i harmonijne otoczenie. Autorka projektu wzorowała się na fotografiach Hansa Silvestera, wykorzystując wzory, które Etiopczycy malują na swoich ciałach, używając ziemi i popiołu.

przekrój

przekrój

© Marta Gwóźdź

układ wnętrza

Projekt zakłada podział lokalu na strefę dla klientów i klientek oraz strefę dla pracowników i pracowniczek. Część pracownicza obejmuje pokój socjalny, łazienkę, miejsce do magazynowania, zaplecze kuchenne oraz strefę baru. Dla klientów i klientek przewidziano salę konsumpcyjną i dwie toalety. Wnętrza są doskonale doświetlone dzięki przeszklonym witrynom.

wizualizacja

makieta

© Marta Gwóźdź

wyposażenie 

W sali konsumpcyjnej znajdują się meble wielofunkcyjne, stoliki z naturalnego drewna oraz specjalnie zaprojektowane fotele i krzesła barowe. W kącikach czytelnianych umieszczono regały na książki o nieregularnych podziałach oraz blaty robocze. Elementy dekoracyjne to ażurowe przepierzenia z organicznym wzorem, ceramiczne kinkiety oraz ręcznie wykonane lampy wiszące. Strefa barowa wyposażona jest w długą ladę ze sprzętem chłodniczym i szafkami kuchennymi.

wizualizacja

makieta

© Marta Gwóźdź

funkcjonalność

Podłoga została wyłożona gresami drewnopodobnymi oraz płytkami z autorskim wzorem, co zapewnia trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Ściany mają kolor złamanej bieli z kolorowymi akcentami. W toaletach zastosowano czarną armaturę i gres wielkoformatowy w głębokiej zieleni. Projekt uwzględnia także dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.

wizualizacja

makieta

© Marta Gwóźdź

Przy realizacji projektu skupiono się na stworzeniu przestrzeni, łączącej estetykę z funkcjonalnością, oferując miejsce, spełniające wszystkie założenia projektowe i zapewniające wygodę oraz komfort dla wszystkich użytkowników i użytkowniczek.

wizualizacja

makieta

© Marta Gwóźdź

 
Aleksandra Skorupa

Głos został już oddany

Okna dachowe FAKRO GREENVIEW – nowy standard na nowe czasy
Okna dachowe FAKRO GREENVIEW – nowy standard na nowe czasy
Lakiery ogniochronne UNIEPAL-DREW
PORTA BY ME – konkurs
INSPIRACJE