Siatki i kratki architektoniczne coraz częściej inspirują przy nowoczesnym projektowaniu funkcjonalnych i minimalistycznych przestrzeni. Kreatywne systemy elewacyjne, sufitowe i ścienne spełniają rosnące aspiracje architektów i inwestorów, podnosząc atrakcyjność i prestiż każdej inwestycji.
Niesamowity potencjał architektonicznych siatek i kratek został dostrzeżony przez uznanie zespoły projektowe zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Portfolio PROGRESS ARCHITECURE wzbogacają wspólne realizacje z topowymi polskimi i europejskimi pracowniami, w tym m.in.: JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Kuryłowicz & Associates, Atelier Loegler, Maison Edouard François, Wilmotte & Associés czy też David Chipperfield Architects. Projekty takie jak elewacje Perfumiarni w Parku Wilsona w Poznaniu, sufity w Ambasadzie Polskiej w Berlinie, okładziny ścienne w Varso Tower czy obudowy wind w Elektrowni Powiśle stanowią doskonałe przykłady umiejętnego wykorzystania ich oryginalnego charakteru i unikalnych właściwości. Urzekający detal i misterne wykonanie sprawiają, że zyskują przy bliższym poznaniu.
Okładziny ścienne z siatki cięto-ciągnionej w Face2Face Business Campus w Katowicach, architekt: Małeccy Biuro Projektowe
© PROGRESS ARCHITECTURE Dominika Wilk Fotografia
Systemy siatek cięto-ciągnionych teraz w PROGRESS ARCHITECURE
PROGRESS ARCHITECTURE jest wiodącym europejskim producent kreatywnych systemów elewacyjnych, sufitowych i ściennych. Realizuje obecnie najszerszy na runku program produkcyjny, który obejmuje siatki plecione, siatki plecione z linką, siatki spiralne, kratki zgrzewane z drutów profilowych i okrągłych, a także od niedawna siatki cięto-ciągnione na bazie udoskonalonych rozwiązań systemowych OMNIA firmy MetalDOMUS.
Okładziny ścienne i balustrady z siatki plecionej w kolorze miedzianym w VARSO TOWER, architekt: HRA Architekci
© PROGRESS ARCHITECTURE
Ta niezrównana różnorodność wzorów umożliwia architektom budować elastyczny kompromis pomiędzy efektem wizualnym i parametrami projektowymi a założeniami budżetowymi. Produkty dostępne są w różnych wariantach materiałowych i wykończeniowych, głównie ze stali nierdzewnej, stali węglowej z powłoką alu-cynkową Pro-ZINAL®, miedzi oraz aluminium.
Wyróżnij się wzornictwem i wykorzystaj niesamowitą funkcjonalność
Siatki i kratki architektoniczne charakteryzują się ażurową strukturą, która nadaje przestrzennej i pełnej ekspresji formy. Odpowiednio dobrany wzór oraz precyzyjnie wykonane detale akcentują ekskluzywny charakter miejsca i wyróżniają je na tle typowych rozwiązań. Rozwiązania typu „second skin” pomagają optymalizować efektywność energetyczną budynków. Odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że efekt świeżości liczony jest w dekadach przy praktycznie zerowych kosztach eksploatacji. Dedykowane systemy montażu umożliwiają modernizacje istniejących obiektów. Zastosowane procesie produkcyjnym surowce podlegają recyklingowi, a nowoczesne technologie obróbki i zarządzania energią minimalizują wpływ na środowisko.
Elewacja metalowa z siatki plecionej w Grand Hotel w Kielcach, architekt: DETAN Andrzej Detka
© PROGRESS ARCHITECTURE Dominika Wilk Fotografia
Więcej informacji na stronie firmy Progress Architecture w portalu A&B.