Jak definiujemy przestrzeń przytulną? To miejsce, w którym możemy spokojnie odpocząć i niezależnie czy jesteśmy tam po raz pierwszy, czy po raz setny, czujemy się dobrze. Projekt Eweliny Białobrzewskiej z pracowni 4 kąty a stół 5 pokazuje nam, w jaki sposób należy projektować z myślą o przytulności.
W projekcie „drop in the ocean” znajdziemy przede wszystkim dużą ilość błękitu i granatu, który przysłowiowo „wrzuca nas w ocean”. Aranżację trudno podyktować jednemu stylowi, swobodnie przechodzi między Mid-Century Modern, elementami stylu Boho a także klasyczny Hampton style.
salon z widokiem na kuchnie
© 4 kąty a stół 5
salon i jadalnia
Przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem przedzielona została nie tylko klasycznymi kolumnami, ale również sposobem rozwiązania podłogi. W salonie zdecydowano się na drewniane panele, zaś w kuchni na płytki ceramiczne z geometrycznymi wzorami.
kuchnia, salon i jadalnia
© 4 kąty a stół 5
Sercem domu stało się miejsce z dwoma ciemnoszarymi sofami, na których umieszczono kolorowe poduszki. Stolik kawowy jest niewielki. Znajdziemy tutaj też czerwono-biały dywan z motywami geometrycznymi. Nad tą częścią zdecydowano się też na ażurową lampę, a obok jednej z sof na dodatkowo wolnostojące źródło światła. Ściana salonu utrzymana jest w tonacji granatowej, przywołując kolory morza. Ponadto zdecydowano się na urozmaicające elementy w postaci prostych sztukaterii i obrazu z jeleniem.
salon z widokiem na kuchnie
© 4 kąty a stół 5
Obok salonu zlokalizowana została jadalnia, również w części drewnianej podłogi jadalnia z kredensem. Stół złożony jest z dwóch masywnych nóg i drewnianego blatu. Do niego dołożone zostały klasyczne drewniane krzesła. Obok znajdziemy czarny kredens i regał na książki. Obok jadalni znajdziemy kącik do czytania z wygodnym fotelem i ażurową lampą.
kuchnia
Od salonu kuchnia oddzielona została prostą wyspą kuchenną utrzymaną w szarej tonacji z drewnianym blatem i wysokimi krzesłami. Tę przestrzeń oświetla szereg prostych ażurowych lamp na lince.
W porównaniu do innych części domu tutaj zdecydowano się na tylko dwa kolory — czerń i biel. Fronty zabudowy kuchennej są bardzo zróżnicowane, od minimalistycznych, białą glazurowaną cegłę po delikatnie frezy. Czarna kolorystyka jest przede wszystkim widoczna na ścianach i w sprzęcie AGD.
kuchnia
© 4 kąty a stół 5
łazienka do relaksu
Projekt przestrzeni łazienki miał być stworzony tak, by stworzyć prawdziwą przestrzeń relaksu. Na podłodze zdecydowano się na klasyczną płytkę z geometrycznymi wzorami w gwiazdki, w kolorach szarości i błękitu. Do efektu dołożono niewielkie dywaniki łazienkowe wraz z miejscem do siedzenia. Połowa łazienki jest zabudowana białą cegłą, druga połowa pomalowana na granat podobny do tego, który znamy z salonu.
łazienka
© 4 kąty a stół 5
Ponadto znajdziemy tutaj ażurową lampę, rolety rzymskie i artystyczne plakaty utrzymane w monochromatycznej kolorystyce. Zabudowa umywalki to połączenie bieli i drewna, wraz z czarnymi kranami.
łazienka
© 4 kąty a stół 5