Dwie duże pracownie architektoniczne połączyły się w jedną. KUOO i TAMIZO ARCHITECTS połączyły się w jeden zespół — KUOTAMIZO ARCHITECTS. Fuzję studiów ogłoszono w nietypowych okolicznościach.
Pracownie Katarzyny Kuo Stolarskiej i Mateusza Kuo Stolarskiego są obecne na polskiej scenie architektonicznej od ponad dwudziestu lat. W ramach swojej działalności projektowali architekturę domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, biurowców i wnętrz. Projektanci wielokrotnie zasiadali w jury konkursów architektonicznych oraz byli jednymi ze współzałożycieli Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (SAW). Aktywnie działali również w Stowarzyszeniu Architektów Polskich (SARP). Na łamach architekturaibiznes.pl prezentowaliśmy wnętrze mieszkania projektu KUO oraz dom zbudowany w Estonii projektu TAMIZO. Obydwoje wypowiadali się dla A&B na temat stawki za metr kwadratowy u architektów.
W 2021 roku KUO i Tamizo wzięli udział w Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych, w ramach którego oprowadzali po swojej pracowni i opowiadali o pracy architekta. Wideo z wydarzenia dostępne jest na portalu architekturaibiznes.pl.
Mając na uwadze potencjał naszych firm, nie chcieliśmy zaprzepaścić ich indywidualnych osiągnięć i historii. Naszą intencją nie było stworzenie nowej marki, lecz połączenie kompetencji. Stąd w nazwie zarówno KUOO, jak i TAMIZO — wyjaśniają Katarzyna i Mateusz Kuo Stolarscy.
KUO i TAMIZO połączyły się w jedną pracownię — ogłoszono to w metaverse
© KUOOTAMIZO ARCHITECTS
otwarcie w przestrzeni wirtualnej
Połączenie dwóch pracowni w KUOOTAMIZO ARCHITECTS nastąpiło w dość nietypowych okolicznościach. Premiera wspólnej marki odbyła się w Metaverse. W wirtualnej rzeczywistości architekt i architektka zaprezentowali nie tylko architekturę, ale również projekty z zakresu designu i fotografii.
Galeria w świecie Metaverse jest dostępna pod adresem qogallery.com.
Działamy w przekonaniu, że nasze połączenie węzłem małżeńskim dodaje projektom KUOOTAMIZO jeszcze większej głębi i harmonii. Nasza bliskość i zrozumienie — zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej – przekładają się na kreowanie wnętrz emanujących ciepłem, intymnością i charakterystycznym stylem — wskazuje Katarzyna Kuo Stolarska.