Jest to przykład niewielkiego domu zaprojektowanego na tkankę leśną. Usytuowany jest w okolicach Warszawy, niedaleko Wyszkowa. Jego nietypowym dla domów elementem są zaokrąglone ściany oraz cienkie dachy wysunięte przez elewację.
Wejście umiejscowione jest od strony południowo-zachodniej, gdzie znajduje się również wjazd. Cała bryła budynku jest w większości przeszklona, co nadaje jej lekkości i pozwala na kontakt wizualny jej mieszkańców z otaczającą przyrodą. Obwodowy taras, na który prowadzą nowoczesne, betonowe schody, niejako unosi się nad ziemią. Wszystko wspiera w konstrukcji stalowa belka. Zaprojektowane płyty konstrukcyjne, które są poprzesuwane względem siebie, nadają dynamizmu temu horyzontalnemu, aczkolwiek niewielkiemu domowi.
Dzięki temu, że jest to dom parterowy, zaprojektowany dach może tworzyć część wspólną z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym oraz budynkiem głównym, między którymi powstaje wiata na samochody.
aksonometria
Budynek to połączenie dosyć mocno kontrastujących ze sobą konstrukcyjnego żelbetu, ogromnych połaci szklanych oraz pojawiających się zaokrągleń pokrytych drewnem, podkreślonych dodatkowo oświetleniem LED. Stropy są strunobetonowe, prefabrykowane, co pozwala na to, żeby były cieńsze niż typowe. Okna wydają się być jednym z uwagi na innowacyjną stalową stolarkę o cienkich profilach, która daje możliwość wykonania okien o wysokości niemal 360 cm.
rzut
We wnętrzu odnaleźć można wszelkie niezbędne pomieszczenia — pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnym, niewielki hol, przeszklony wiatrołap z wnęką gospodarczą, sypialnię główną z własną łazienką i garderobą, niewielki pokój gościnny oraz WC z funkcją łazienki. Rozmiary ich porównywalne są do dużego apartamentu, dlatego taki dom jest bardzo dobrą alternatywą dla osób chcących mieszkać poza miastem.
Kolorystyka budynku jest bardzo modna, gdyż łączy ze sobą drewno na częściach zaokrąglonych, biały tynk o strukturze betonu architektonicznego na elewacji oraz czarną stolarkę okienną.
Więcej projektów na stronie pracowni BIAMS Budownictwo i Architektura Marcin Sieradzki w portalu PdD.