Apartament w Warszawie powstał z połączenia dwóch mieszkań. Pracownia architektki Katarzyny Kraszewskiej przeprowadziła zarówno gruntowną przebudowę, jak i urządzanie tego wnętrza.
Rudy puf jest barwnym akcentem aranżacji pokoju dla chłopca
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Kraszewska
Bajkowy pokój dla dziewczynki
Córka jest najmłodszą członkinią rodziny z trójką dzieci. Jej pokój utrzymany jest w odcieniach różu i beżu. Aranżacja wyróżnia się wykorzystaniem pięknej tapety z dużymi różowymi kwiatami. Ten element kształtuje charakter całego wnętrza. Ten dziewczęcy kolor pojawia się w wielu odcieniach także na zaokrąglonych panelach tapicerowanych. Umieszczono je koło łóżka, dzięki czemu kącik sypialniany jest przytulny, a dziewczynka jest bezpieczna nawet podczas zabawy. Tuż obok znajduje się pojemna szafa zaprojektowana na wymiar. Część z beżowych frontów została ozdobiona ryflowaniem. Tę strefę pokoju dla dziewczynki uzupełnia uroczy puf z króliczymi uszami.
W pokoju najmłodszej córki wykorzystano florystyczną tapetę
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Kraszewska
Po drugiej stronie urządzono kącik do nauki. Tutaj również pojawia się motyw łuków. Tym razem na regale z częściowo otwartymi półkami. Proste biurko i wspomniany regał mają dokładnie taki sam odcień, jak szafa, dzięki czemu całość wygląda spójnie. W kąciku do nauki znajduje się także różowe wygodne krzesło obrotowe. Obie strefy łączy natomiast miękki biały dywan, który jest świetnym miejscem do zabawy.
W wyposażeniu pokoju powtarza się motyw łuków
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Kraszewska
Dojrzała aranżacja
Pokój starszej córki jest zdecydowanie bardziej stonowany. Dominują w nim fiolet, szarość oraz czerń. Dziewczęcy charakter wnętrzu nadaje jednak zdobny neon, fioletowe półki przy łóżku i miękki dywan w bladym odcieniu różu. Meble mają proste, nowoczesne linie. Biurko i duży regał spełniają głównie funkcje praktyczne. Jednakże fioletowe półki są miejscem, w którym lokatorka może wyeksponować ulubione przedmioty, wyrażając tym samym swój gust oraz ukazując zainteresowania.
Różowy neon dodaje dziewczęcego charakteru do wnętrza
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Kraszewska
Podobnie jak w pokoju młodszej siostry, tutaj także architekci z pracowni Katarzyna Kraszewskiej, zastosowali panele tapicerowane. W ten sposób sprytnie podkreślono podział pokoju na poszczególne strefy funkcjonalne i dodano dynamiki do aranżacji.
Fioletowe regały to miejsce na wyeksponowanie ulubionych przedmiotów lokatorki
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Kraszewska
Męski charakter
W pokoju najstarszego chłopca dominują szarości. Aranżacja posiada kilka nawiązań do poprzednich wnętrz. Regał i biurko są ustawione dokładnie tak jak w pokoju starszej córki. Równocześnie kolorem i ryflowaniem meble przypominają bardziej te użyte w pokoju dziewczynki. Warto zwrócić uwagę na toczone nogi biurka, które kojarzyć się mogą z klockami lego. Kolejnym wspólnym elementem są ponownie, tapicerowane panele przy łóżku. Tym razem są one wąskie i mocno wypukłe. Elementami, które wyróżniają pokój najstarszego syna, są natomiast czarne lampy oraz rudy puf umieszczony pod oknem, który jest barwnym punktem aranżacji.
Panele tapicerowane w pokoju syna są wąskie i wypukłe
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Kraszewska
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji!
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK