Już podczas pierwszej wizyty w terenie, po pierwszym spojrzeniu, założenia projektowe tego projektu były jasne. Natura w najlepszym wyrazie i szacunku dla niej. Wiodąca rola jest tu wspólna, sama natura i dzieło z niej zbudowane i zaprojektowane.
Dom VV – widok sytuacyjny
© Archi-Tektonika
Sama bryła budynku ma dawać wrażenie lekkiej, zwiewnej z drewnianymi podporami imitującymi drzewa, w które budynek ma się wpisywać. Morfologię domu tworzą cztery bryły, które są połączone główną strefą wejściową oraz korytarzem.
Dom VV
© Archi-Tektonika
Głównym sercem domu jest salon z jadalnią i kuchnią integrujący budynek z otoczeniem i przeszklony od podłogi po sufit, gdzie wyróżnia się połączenie z przestrzenią zewnętrzną. Wyznaczają go dwie płaszczyzny, wyeksponowana drewniana posadzka zintegrowana z naturalnym terenem oraz strop, który swoją strzelistością wyraźnie zaznacza jego nachylenie oraz jest „kontynuacją” nieba.
Dom VV
© Archi-Tektonika
Główne przeszklenia działają jako pośrednia przestrzeń, pozwalająca na ciągłą wymianę między byciem na zewnątrz a byciem w środku. Ale jest drobny szczegół, iż ta galeria sprawdza się jako konstruktywne narzędzie ochrony przed warunkami atmosferycznymi.
Dom VV
© Archi-Tektonika
Z drugiej strony mamy bardziej kompaktową kubaturę, z pokojami oraz biurem o bardziej prywatnym charakterze. Składa się z trzech sypialni, w tym jednej z łazienką. We wszystkich przestrzeniach widać duże okna, które tworzą dobrze doświetlone przestrzenie otwarte na naturę.
Dom VV – wnętrze
© Archi-Tektonika