Celem projektu było stworzenie zacisznego miejsca dla właścicieli domu, jednocześnie mając szansę cieszyć się naturą w podmiejskim otoczeniu miasta. To, co z zewnątrz wydaje się być fortecą, tak naprawdę jest otwartą przestrzenią , z dala od oczów przechodniów, dająca rodzinie komfort wydzielonej przestrzeni. Dom Yin i Yang to parterowy dom dla małżeństwa z dorosłymi dziećmi, które będą przyjeżdżać do rodziców w odwiedziny.
Dom Yin i Yang
© Archi-Tektonika
Główna komunikacja pełni role arterii ,łączącej strefę sypialną ,wejściową a kończąc na otwartym planie salonu z dostępnymi przeszkleniami fasadowymi od strony południowej.
Dom Yin i Yang
© Archi-Tektonika
Umieszczono je tak, aby zapewnić wentylację krzyżową i naturalne światło wpadające do salonu przez cały dzień, oraz skomunikować jak najlepiej dom z ogrodem- strefa Yang (dosłownie rozumiane jako „nasłonecznione miejsce, południowe zbocze” ) reprezentowana przez biel.
Dom Yin i Yang
© Archi-Tektonika
Sypialnie znajduje się po przeciwnej stronie domu niż salon, aby dać właścicielom uczucie uspokojenia i wiecznego odosobnienia -strefa Yin (dosłownie rozumiane jako „zacienione miejsce, północne zbocze”) reprezentowana przez czerń.
Dom Yin i Yang
© Archi-Tektonika
Dom Yin i Yang
© Archi-Tektonika