Po sukcesie, jakim na polskim rynku budowlanym okazały się dachy solarne 2w1, SunRoof zaprezentował nowe, wielofunkcyjne rozwiązanie ze swojego ekosystemu — fasadę fotowoltaiczną. Połączył to, co dla współczesnego inwestora najważniejsze: własne źródło zielonej energii, wyjątkową wytrzymałość i cieszącą oko estetykę.
SunRoof to innowacyjny startup, który dzięki wykorzystaniu najwydajniejszej obecnie technologii solarnej i zintegrowaniu ogniw fotowoltaicznych z architekturą budynku osiągnął doskonały efekt wizualny i zmaksymalizował funkcjonalność oraz bezpieczeństwo instalacji PV. Fasada fotowoltaiczna jest kolejną propozycją dla klientów firmy, umożliwiającą tworzenie komfortowych, energooszczędnych i przyjaznych dla klimatu domów.
Nasza technologia stwarza nowe warunki do rozwoju zrównoważonej, stylowej architektury. Jestem przekonany, że to kwestia tylko kilku lat, kiedy rozwiązania zintegrowane z fotowoltaiką zastąpią tradycyjne dachy i elewacje. Stale rosnące rachunki za prąd powodują, że inwestycja w energię słoneczną jest i pozostanie opłacalna
— mówi Jarosław Wyrzykowski, Head of Sales w firmie SunRoof
Technologia 2w1 – trwalsza i bardziej efektowna
Fasada fotowoltaiczna zamieniła dom jednorodzinny w Łodzi w prywatną „zieloną elektrownię”. Budynek posiadał już płaski dach, dlatego gdyby nie możliwość wykonania elewacji zintegrowanej z ogniwami słonecznymi, właściciel nieruchomości stanąłby przed trudnym wyborem między tym, co praktyczne i opłacalne a efektowne.
System SunRoof pełni nie tylko rolę tradycyjnej elewacji, ale też przekształca promienie słoneczne w prąd. Została w nim zastosowana technologia modułów monokrystalicznych typu glass-glass, które zapewniają wysoką wytrzymałość i całkowitą odporność na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych.
Ekologia i oszczędności
Jak podkreśla inwestor, do montażu fasady fotowoltaicznej skłoniły go przede wszystkim oszczędności, które można osiągnąć, przechodząc na czystą energię. Takie rozwiązanie 2w1 o mocy 6,825 kWp wytworzy rocznie 6 490 kWh darmowego prądu i pozwoli znacznie ograniczyć koszty ogrzewania budynku, zasilania urządzeń czy ładowania samochodu z napędem elektrycznym.
Jestem fanem elektromobilności. Korzystam ze wszystkich błogosławieństw samochodów elektrycznych i hybrydowych. Nie ukrywam, że to był motor do tego, aby ta elewacja powstała i zaczęła szybko działać
— mówi inwestor Tomasz Tomczak
Korzyści dla domowego budżetu to jednak nie wszystko. Wielką zaletą jest też aspekt ekologiczny. Fasada fotowoltaiczna redukuje 5 270 kg CO2 rocznie i wraz z troską o środowisko zapewni właścicielowi nieruchomości ogromną niezależność energetyczną.
Poza względami ekonomicznymi, które nie są bez znaczenia w dzisiejszych czasach, cieszę się, że mam takie odnawialne źródło energii, dzięki któremu mogę wesprzeć starania o ekologię i zdrowe powietrze dla nas i naszych bliskich
— dodaje Tomasz Tomczak
Dodatkowo z dostarczoną przez SunRoof aplikacją można efektywniej zarządzać energią, dokładniej monitorować zużycie prądu i planować sposób korzystania z niego.