Wcześniej przyglądaliśmy się już kuchni z jadalnią oraz męskiej sypialni projektu Tilla Architects. Dziś zaglądamy do sypialni inwestorki oraz łazienki łączącej oba pokoje.
Do łazienki można dostać się z obu sypialni
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Sławińska i Julia Rawerska
Podobieństwa...
W porównaniu do męskiej sypialni, pomieszczenie stworzone dla inwestorki utrzymane jest w zdecydowanie jaśniejszej tonacji. Dominują odcienie szarości, uzupełnione bielą i czarnymi akcentami. Głównym punktem aranżacji jest wyjątkowe łóżko. Funkcję wezgłowia pełnią sięgające sufitu tapicerowane panele, które pokrywają prawie całą ścianę. Tylko panel za prawą szafką nocną jest fornirowany. Podobnie jak w sypialni inwestora, znajdziemy tu antracytowe szafki nocne ze ściętymi rantami. Kolejnym elementem, który łączy wystrój obu pokojów, są dywany. Różnią się tylko odcieniem. Zgodnie z kolorystyką pomieszczenia, ten jaśniejszy znalazł się u inwestorki.
Oświetlenie obok łóżka ma formę banieczek z dymnego szkła
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Sławińska i Julia Rawerska
i różnice
Obie aranżacje różnie się jednak od siebie istotnymi elementami. Pierwszym z nich jest efektowne oświetlenie. Wisząca po prawej stronie łóżka lampa ma formę banieczek wykonanych z dymnego szkła. Warto zwrócić uwagę także na ścianę na wprost łóżka. Została ona pokryta subtelną, lecz zdobną tapetą z motywem żurawia. Dzięki temu udało się także ukryć znajdujące się w ścianie drzwi do salonu kąpielowego i łącznika między sypialniami.
Ściana na wprost łóżka została pokryta tapetą z motywem żurawia
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Sławińska i Julia Rawerska
Stylowe połączenie
Łazienka inwestorów to część wspólna. Można do niej wejść z obu sypialni. Właścicielom zależało, aby pomieszczenie miało klimat SPA. Architektki stworzyły tę nastrojową atmosferę za pomocą neutralnej palety kolorystycznej oraz konsekwentnych nawiązań do reszty aranżacji. Przykładowo, szafka podumywalkowa wybarwieniem i lamelkami w dolnej części frontów nawiązuje do okładziny ściennej w męskiej sypialni. Tym samym fornirem wykończono także obudowę za WC i bidetem. Takie rozwiązanie nie tylko pięknie komponuje się z pozostałymi elementami wnętrza, ale także pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewnia dużo miejsca do przechowywania.
Szafka podumywalkowa nawiązuje do okładziny ściennej w sypialni inwestora
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Sławińska i Julia Rawerska
Kąpiel w dźwiękach kojącej muzyki
Reszta łazienki jest jasna. Podłoga i ściany, a także zabudowa wanny oraz wnętrze prysznica zostały pokryte płytkami z motywem szarobeżowego kamienia z prawie białą żyłą. Całość dopełniają czarne akcenty pod postacią baterii łazienkowych oraz designerskiego stołka przy wannie. Mebel ten to unikat wykonany z surowego pnia drzewa na nogach z arkusza blachy. Aranżacyjną kropkę nad i stanowi obraz Anny Wywiał. Dzieła tej autorki znajdują się także w innych częściach domu. Ponadto, w łazience zamontowano dyskretne głośniki, które pozwalają cieszyć się muzyką podczas długich relaksujących kąpieli.
Nad wanną wisi obraz Anny Wywiał
Fot. Tom Kurek Stylizacja: Katarzyna Sławińska i Julia Rawerska
Urządzasz mieszkanie? Mamy dla Ciebie więcej inspiracji!
Opracowanie: KATARZYNA SZOSTAK