System ociepleń od wewnątrz mineralnymi płytami ECOVARIO i RENOTHERM
Ocieplanie ścian zewnętrznych od strony wewnętrznej nigdy nie było rozwiązaniem popularnym. Ryzyko powstawania wilgoci wewnątrz przegrody konstrukcyjnej i pojawienia się pleśni na ścianie to najczęściej przyczyny rezygnacji z takiej metody dociepleń. Bezpiecznym rozwiązaniem tego problemu są mineralne i ekologiczne płyty EcoVario i RenoTherm, które oprócz doskonałych właściwości termoizolacyjnych są wysoce paroprzepuszczalne i aktywnie kapilarne. Tworzący się kondensat pary wodnej w ścianie w okresie jesienno-zimowym zostaje wchłonięty przez porowatą płytę i samoczynnie odparowany do powietrza. Taka metoda pozwala na bezpieczne i poprawne funkcjonowanie przegrody konstrukcyjnej.
Właściwości i zalety systemów EcoVario i RenoTherm
© ECOVARIO
EcoVario – izolacja termiczna od wewnątrz i bezpieczeństwo
Izolację termiczną od wewnątrz stosuje się w obiektach, w których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnego ocieplenia zewnętrznego. Bardzo lekkie i multiporowate płyty EcoVario mają tak więc zastosowanie przy ociepleniu ścian i sufitów budynków o zabytkowej elewacji oraz użyteczności publicznej, często z ozdobną i historyczną fasadą. Mogą być również z powodzeniem wykorzystywane w nowych obiektach np. widowiskowo-sportowych (hale, stadiony) jako docieplenie stropów garaży i parkingów podziemnych, przejść, piwnic, a także szachtów wentylacyjnych. Płyty dodatkowo absorbują hałas oraz ze względu na niepalność materiału (klasa A1) zapewniają bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Dzięki zastosowaniu ocieplenia od wewnątrz możemy także w bardzo szybkim czasie podnieść temperaturę powietrza w budynkach używanych sezonowo lub okazjonalnie.
RenoTherm – ocieplenie od wewnątrz i poprawa mikroklimatu
Do docieplenia obiektów zabytkowych o dużych wymaganiach wilgotnościowych stosuje się płyty RenoTherm, które cechuje dodatkowo bardzo wysoka aktywność kapilarna. Paroprzepuszczalna płyta samoczynnie reguluje wilgotność względną powietrza w pomieszczeniach i utrzymuje ją na stałym, bezpiecznym poziomie. W ten sposób poprawia i zapewnia zdrowy mikroklimat osobom w nich przebywających.
Właściwości i zalety systemów EcoVario i RenoTherm
© ECOVARIO
Zastosowanie płyt RenoTherm:
- budynki o konstrukcji szachulcowej („mur pruski”)
- biblioteki, muzea, galerie
- sale konferencyjne
- sutereny, piwnice adaptowane na cele gastronomiczne i biurowe.
Właściwości i zalety systemów EcoVario i RenoTherm
© ECOVARIO
Właściwości i zalety systemów EcoVario i RenoTherm
- naturalny, ekologiczny i przyjazny materiał
- niski współczynnik przewodzenia ciepła materiału λ=0,040 W/(m•K) pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i oszczędność energii
- wzrost wartości nieruchomości
- realne poczucie komfortu cieplnego i przytulnego wnętrza
- zapewnia przyjazny i zdrowy mikroklimat pomieszczeń
- poprawne i bezpieczne pod względem technicznym docieplenie
- zabezpiecza przed rozwojem wilgoci i pleśni
- materiał niepalny (klasa A1)
- łatwość wykonania montażu.
Montaż w skrócie
Przed przystąpieniem do prac montażowych należy sprawdzić stabilność i równość podłoża. Płyty Ecovario i RenoTherm przykleja się całą powierzchnią do ściany metodą grzebieniową zaprawą klejowo-szpachlową RenoKSL. W kolejnym etapie na przyklejone płyty nanosimy tą samą zaprawę, przeczesujemy pacą zębatą i zatapiamy w siatce zbrojącej z włókna szklanego, a następnie szpachlujemy. Na koniec wygładzone płyty pokrywamy powłoką malarską o wysokiej dyfuzji pary wodnej np. farbą silikatową do wnętrz, wapienną czy kredową.
Naturalne i przyjazne dla środowiska płyty EcoVario i RenoTherm to skuteczne, bezpieczne i zdrowe rozwiązania w budownictwie.
Właściwości i zalety systemów EcoVario i RenoTherm
© ECOVARIO
O
System do zwalczania wilgoci i pleśni RENOVARIO
Grzyby pleśniowe mogą powstać i rozwijać się w miejscach, gdzie występują sprzyjające warunki, a więc: wilgoć, odpowiednia temperatura i podłoże. Przyczyny powstawania pleśni są na ogół znane: nadmierna produkcja wilgoci w pomieszczeniach (pranie, gotowanie, suszenie) w parze z niedostateczną wentylacją, przemarzanie ścian, błędy wykonawcze i wiążące się z nimi tzw. „mostki termiczne” i inne. Przy niskich temperaturach zewnętrznych i wysokiej wilgotności względnej powietrza pomieszczeń w miejscach niedostatecznie izolowanych może dojść do kondensacji pary wodnej. Jako obrazowy przykład może nam posłużyć chociażby zjawisko zaparowania lustra po zażyciu kąpieli. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemu Płyt Klimatycznych Renovario, który zapobiega powstawaniu wody kondensacyjnej i zagrzybienia, a jednocześnie poprawia komfort cieplno-wilgotnościowy pomieszczeń. Wysoki stopień podciągania kapilarnego materiału powoduje szybkie i samoczynne odparowanie kondensatu, a zasadowy odczyn pH dodatkowo zabezpiecza przed niepożądaną pleśnią.
Właściwości i zalety systemów EcoVario i RenoTherm
© ECOVARIO
O
Zastosowanie systemu płyt klimatycznych Renovario
- zabezpiecza powierzchnię ścian przed wilgocią i grzybem pleśniowym
- likwiduje nieprzyjemny zapach stęchlizny w pomieszczeniu
- poprawia komfort cieplny budynku
- reguluje i zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu
Oprócz Płyt Klimatycznych Renovario na system składają się specjalne komponenty montażowe, które dzięki swoim właściwościom zapewniają prawidłowe i bezproblemowe funkcjonowanie aktywnie kapilarnego systemu:
- preparat grzybobójczy RenoFungi (do usuwania zagrzybienia)
- zaprawa klejąca Klej PK (do przyklejania płyt)
- preparat gruntujący RenoGrund (do gruntowania płyt)
- masa szpachlowa Gładź PK1 (do szpachlowania płyt)
- farba silikatowa RenoCoat (do malowania wygładzonych płyt).
System Płyt Klimatycznych Renovario to profesjonalny, kompletny i skuteczny system renowacyjny do usuwania wilgoci i pleśni z powierzchni ścian i sufitów.
Wiecej informacji na stronie firmy Ecovario Sp. z o.o. w portalu PdA.