Izolacyjność cieplna, bezpieczeństwo i trwałość to ważne kryteria, którymi należy się kierować przy wyborze bramy garażowej. To jednak nie wszystko. Najnowsza technologia, która przyczynia się do rozwoju stolarki otworowej, potrafi zaspokoić również naturalną dla człowieka potrzebę piękna. Sama jednak technologia nie wystarczy – w parze z nią musi iść świadomość producenta dotycząca różnorodności upodobań i oczekiwań konsumentów.
Brama segmentowa ART 42 Thermo z podwójną szybą z tworzywa sztucznego, z ramą w kolorze RAL 7016 (antracytowy) oraz dopasowane kolorystycznie aluminiowe drzwi ThermoSafe wzór 650 w kolorze RAL 7016 (antracytowy) z opcjonalnymi elementami bocznymi
© Hörmann Polska
Firma Hörmann, europejski lider w branży stolarki otworowej, oferuje klientom szeroki wybór bram garażowych: uchylne, skrzydłowe, rolowane i segmentowe. Ze względu na świetne parametry techniczne oraz wysokie walory estetyczne polecamy zwłaszcza te ostatnie.
Różnorodność wypełnień i powierzchni
Garażowe bramy segmentowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Pozwala to na realizację nawet bardzo oryginalnych projektów i idealne dopasowanie bramy do stylu architektonicznego domu. Do budynków w stylu industrialnym idealna będzie na przykład brama ART 42 z profili aluminiowych wypełnionych szkłem.
Jeśli podoba nam się szkło i chcemy uzyskać wyjątkowy efekt, możemy wybrać bramę segmentową ALR F42 VITRAPLAN z przeszkleniem nawierzchniowym. Jednolity przeszklony front bramy garażowej przyciąga wzrok i stanowi eleganckie wykończenie nowoczesnych obiektów. W naszej ofercie znajdują się również bramy segmentowe z litego drewna, które szczególnie dobrze pasują do domów z drewnianymi elementami elewacji. Najpopularniejsze i najczęściej wybierane są jednak bramy LPU zbudowane ze stalowych segmentów wypełnionych pianką poliuretanową z różnymi rodzajami powierzchni: gładką, półmatową, strukturyzowaną lub drewnopodobną.
Brama segmentowa z powierzchnią Duragrain Decoral dopasowaną do powierzchni drzwi wejściowych ThermoSafe
© Hörmann Polska
Nowy kierunek
W pracowniach architektonicznych powstają coraz ciekawsze projekty, dlatego producenci stolarki otworowej muszą oferować bramy, które dają szerokie możliwości aranżacyjne. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby rynku, firma Hörmann rozszerzyła swoją ofertę o bramy z powierzchnią Duragrain wykonywaną w nowoczesnej technologii druku cyfrowego. Ta innowacyjna metoda pozwala nanieść na powierzchnię zewnętrzną bramy segmentowej wzory wiernie imitujące materiały, jak np. beton, zardzewiałą stal czy różne gatunki drewna. Szeroki wybór wzorów (30!) daje swobodę w dopasowaniu bramy do stylu budynku. Przede wszystkim jednak metoda ta stwarza możliwość wykonania unikatowej bramy z indywidualnym wzorem, którym może być ulubione zdjęcie lub reprodukcja dzieła sztuki, czym rozbudza wyobraźnię i inspiruje naprawdę odważne projekty. Dekoracyjna powierzchnia powlekana jest lakierem ochronnym, dzięki czemu przez długie lata zachowuje piękny wygląd.
Segmentowa brama garażowa z powierzchnią Planar, kolor CH 703 Matt deluxe (antracytowy z efektem metalicznym)
© Hörmann Polska
Energooszczędne i bezpieczne
Wygląd bramy garażowej jest bardzo ważny, jednak na co dzień istotne są także inne jej cechy. Jeśli garaż połączony jest z domem, brama powinna maksymalnie zapobiegać utracie ciepła. Doskonałą termoizolację gwarantuje brama segmentowa LPU 67 Thermo zbudowana z segmentów o grubości 67 mm i wyposażona w podwójne uszczelki wargowe między segmentami oraz w podwójną uszczelkę progową. Dzięki takiej konstrukcji współczynnik przenikania ciepła U wynosi nawet 1,0 W/(m2∙K). A jeśli podczas montażu zastosujemy profil ThermoFrame, który minimalizuje powstawanie mostków termicznych między ścianą garażu a ościeżnicą bramy, parametr ten może wynieść nawet 0,88 W/(m2∙K).
Brama garażowa musi także zapewniać domownikom bezpieczeństwo. Wszystkie nasze bramy segmentowe z napędem posiadają mechaniczne zabezpieczenie przed ich podważeniem. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa bramy (także tej już zamontowanej) można również wyposażyć ją w specjalny zestaw przeciwwłamaniowy w klasie RC2. Bezpieczeństwo zapewnia także certyfikowany system sterowania radiowego BiSecur, który gwarantuje maksymalną ochronę sygnału (przesyłanego między pilotem a napędem) przed skopiowaniem przez niepowołane osoby.
Brama ALR F42 z wypełnieniem zlicowanym z fasadą wykonanym przez odbiorcę
© Hörmann Polska
Napędy, które oferuje firma Hörmann wykorzystują zaawansowane technologie i pozwalają na zdalną i szybką obsługę bramy nie tylko za pomocą pilota, sterownika kodowanego cyfrowo czy skanera linii papilarnych, ale także własnego smartfona lub systemów domu inteligentnego. Szczególnie polecamy system Smart Home Hörmann homee Brain do sterowania bramą, drzwiami i innymi urządzeniami w domu za pomocą aplikacji w sieci domowej lub z dowolnego miejsca przez Internet.
Więcej informacji na stronie firmy Hörmann Polska sp. z o.o. w portalu A&B.