z cyklu „Wakacyjne remonty i metamorfozy wnętrz – porady od profesjonalistów”
Biel niezmiennie cieszy się ogromną popularnością we wnętrzach. Jest uniwersalna, wprowadza więcej światła, optycznie powiększa pomieszczenie. Z czym jednak najlepiej ją połączyć? Doskonałym sposobem jest wzbogacenie jej o naturalne akcenty. Świetny przykład stanowi biała łazienka z drewnem, która może przyjmować różne warianty stylistyczne. W każdym zaś prezentuje się zarówno estetycznie, jak i przytulnie.
Kolor biały to jeden z symboli nowoczesności we wnętrzach. Jego prostota, a także szerokie możliwości łączenia z innymi barwami przekładają się na ogromny sukces tej barwy. Biała łazienka jest tu zaś szczególnie atrakcyjnym przykładem. Często bowiem jesteśmy użytkownikami małych wnętrz, a taka barwa wizualnie rozświetli oraz powiększy aranżację. Jeśli jednak sama biel okaże się dla niektórych zbyt monotonna, można uzupełnić ją o inne kolory i wzory. Drewno to idealne rozwiązanie — pomoże wzbogacić nowoczesny wystrój o klasyczne, kojące w wyrazie akcenty.
z kolekcji Balance White
© Kludi
Biała łazienka z drewnem w wersji minimalistycznej
Dodając drewno bądź wzory drewnopodobne do bieli, wciąż możemy stworzyć nowoczesne wnętrze. Warto jednak wtedy szukać stonowanych, naturalnych materiałów – o subtelnym wybarwieniu oraz z łagodnym usłojeniem. Bardzo ciekawie prezentuje się chociażby biała łazienka z drewnem w postaci jedynie akcentów – np. na części posadzki czy fragmencie ściany. Można do tego wykorzystać odpowiednio zaimpregnowane deski drewniane, choć w strefach tzw. mokrych (zwłaszcza prysznicowej) lepszym wyborem są płytki drewnopodobne. Wyróżniają się one wysoką odpornością na wilgoć i oddziaływanie strumieni wody, a także pozostają łatwe w czyszczeniu.
Elementy drewniane można równie łatwo wprowadzić za pomocą mebli. Może to być szafka podumywalkowa, część frontów, czy też blat łazienkowy. W konwencji minimalistycznej warto jednak zachować odpowiednie proporcje i postawić na biel na większej powierzchni. W ten sposób da się podtrzymać efekt nowoczesnej świeżości. Biała łazienka z większym udziałem drewna w wystroju będzie bowiem już bardziej klasyczna lub rustykalna – zależnie od dobranych dekorów.
z kolekcji Bozz
© Kludi
Biel i drewno stanowią również dobrą bazę dla dodatkowych kolorów. Niemniej, przy wyborze minimalistycznej aranżacji lepiej pozostać w palecie barw achromatycznych – szarości i czerni. Ta ostatnia może być przy tym ciekawym, ożywiającym detalem, jeśli zdecydujemy się na czarną armaturę. Doskonale sprawdzą się tu baterie KLUDI z kolekcji BOZZ. Proste geometryczne kształty, precyzyjnie poprowadzone linie oraz brak ornamentów perfekcyjnie wyrażają ideę współczesnego minimalizmu. Aksamitna czerń baterii miękko rozkłada światło, a kontrast zapewnia efekt dynamiki.
Szykowne wcielenia bieli i drewna
Nowoczesność w wersji bardziej minimalistycznej, a może ukłon w stronę klasyki? Jeśli lubimy konwencję art déco albo modern classic, biel warto wzbogacić o ciemniejszy odcień drewna – z wyrazistymi rysunkami, bogactwem odcieni czy wizualną głębią. W ten sposób powstaje również efekt szykownego kontrastu, ale bez zaburzenia harmonii wystroju. Wszystko to da się osiągnąć dzięki przytulności i naturalności, jaką zawsze gwarantuje drewno. Aby jeszcze bardziej urozmaicić wnętrze, można dołączyć do kompozycji białą armaturę łazienkową – np. z kolekcji KLUDI NOVA FONTE. W łazience prezentuje się świeżo i szykownie, a wystrój zyskuje jednocześnie więcej łagodnej dynamiki. Seria wyróżnia się doskonale wyważonymi proporcjami oraz delikatną, wręcz filigranową formą. Łączy w sobie klasyczne umiłowanie do pięknej formy, jednak bez wrażenia nadmiaru czy przesytu. W duecie z łagodnością drewna oraz wszechstronnością bieli zapewnia efekt ładu przestrzennego z nutą klasyki.
Biała łazienka z drewnem w odsłonie bardziej eleganckiej stanowi także doskonałą scenerię do tego, by wprowadzić nieco więcej wyszukanych form i detali. Najprościej postawić na praktyczne dekoracje, takie jak umiejętnie dobrana armatura. Dzięki temu, bez względu na metraż łazienki, wystrój zyskuje więcej klasycznego szyku. Warto zwrócić uwagę na armaturę KLUDI LOUVA. Baterie z tej serii są minimalistyczne, a ich forma oparta na wyrazistych liniach i geometrycznych kształtach. Charakterystyczna, stożkowa podstawa baterii harmonijne łączy się ze smukłą linią wylewką i półokrągłym uchwytem. Ciekawe połączenie klasycznego kształtu litery L z solidną podstawą i lekką linią wylewki tworzą razem niepowtarzalną, przyjemną dla oka kompozycję.
z kolekcji Louva
© Kludi
Więcej informacji na stronie frimy KLUDI ARMATUREN Sp. z o.o. w portalu PdD.