14 lipca 2022 r. w warszawskim Centrum Koneser, w wyjątkowej przestrzeni wystawy Laboratorium Rzeźby, odbyła się premiera wielkoformatowych powierzchni Dekton Onirika firmy Cosentino – SEN O SZTUCE. Zjawiskowa oprawa eventu nawiązywała do nazwy kolekcji, a najnowsze propozycje ultrakompaktowych spieków zostały pokazane w konwencji, w której świat realny przenikał się z fantazją. W ten klimat doskonale wpasowali się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się cenieni projektanci i architekci, partnerzy Cosentino a także przedstawiciele mediów.
Sen o sztuce
fot.: Lidia Skuza © Cosentino
Sen na jawie
Najnowsze wzory Dektonu połączono tego dnia ze sztuką wybitnych polskich rzeźbiarzy, ośmielając gości, by przekroczyli teraźniejszość i podążali w kierunku marzeń, patrząc na oniryczną, rozgrywającą się na różnych planach scenografię autorstwa Anny Olgi Chmielewskiej i Joli Skóry z JAM Kolektyw, zainspirowaną wystawą DOBRA/NOC z tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Ta artystyczna aranżacja stanowi integralną część Laboratorium Rzeźby i będzie można ją oglądać razem z rzeźbami najwybitniejszych polskich artystów do 6 września br. w Centrum Praskim Koneser.
Sen o sztuce
fot.: Lidia Skuza © Cosentino
Podczas wydarzenia gości zachwyciły wielowarstwowe kompozycje, złożone z przenikających się form kolekcji Onirika i symbole, odnoszące się do przestrzeni pomiędzy jawą i snem. Przy wejściu witała ich kompozycja wielkoformatowych obrazów, wykonanych z materiałów Silestone i Dekton. To nowe wcielenie zaprojektowanego przez Szymona Hanczara genialnego stoiska Cosentino, prezentowanego podczas Warsaw Home 2021 i jednocześnie dowód na to, że stoiska targowe nie muszą być jednorazowe. Drugie życie stoiska prezentowano już podczas ŁDF 2022, a koncept kreatywny doceniono ponownie na Salone Del Mobile 2022.
Sen o sztuce
fot.: Lidia Skuza © Cosentino
Ponad 300 gości, którzy pojawili się w przestrzeni Laboratorium Rzeźby na zaproszenie gospodarzy: Cosentino oraz Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnego ToTuArt, powitała Katarzyna Jaroszyńska, po czym głos zabrali Aneta Konowrocka, Marketing Manager i Andrzej Włodarczyk, General Manager Cosentino, którzy przybliżyli przybyłym kulisy powstawania kolekcji Onirika. Następnie o wystawie Laboratorium Rzeźby, w przestrzeni której odbyła się premiera, mówiła Dyrektor Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnego ToTuArt Agnieszka Budzyńska.
Sen o sztuce
fot.: Lidia Skuza © Cosentino
O znaczeniu snu jako symbolu najnowszych propozycji spieków Cosentino, opowiedziała zebranym dr Joanna Jurga ‒ projektująca przestrzeń do życia w izolacji, tworząca rozwiązania projektowe dla przebodźcowanych użytkowników, badająca ludzkie zmysły. Po niej na scenie pojawił się multiinstrumentalista Grzech Piotrowski, wraz z towarzyszącymi mu muzykami Piotrem Matusikiem i Krzysztofem Gradziukiem, którzy zabrali gości w muzyczną podróż, pełną przestrzeni, subtelnych emocji i magii.
Oniryczna kolekcja
Zainspirowana marmurowymi wzorami seria spieków Dekton Onirika, przedstawiona na premierze w formie postumentów prac najlepszych polskich artystów rzeźbiarzy, to aż osiem odważnych kolorów: Awake, Lucid, Somnia, Neural, Trance, Vigil, Daze i Morpheus, które reprezentują wartości Cosentino: zrównoważony rozwój, przyszłościowe innowacje i ponadczasową elegancję. Kolekcja zaprojektowana przez znaną projektantkę Ninę Magon interpretuje na nowo klasyczne marmurowe wzory, pokazując je w odsłonie niespotykanej w naturze.
Ambiences Onirika Neural
© Cosentino
Odcień Neural łączy w sobie elegancję i strukturę, wnoszącą do wnętrz spokój i poczucie dobrego samopoczucia w przestrzeni. Z delikatnymi, bladymi żyłkami przecinającymi marmurowy wzór — tworzy fascynującą sieć neuronową, która teleportuje nas do świata sennych marzeń. Idealnie odnajdzie się w jasnych, neutralnych przestrzeniach z miękkimi teksturami.
Ambiences Onirika Morpheus
© Cosentino
Lucid ma w sobie wiele odbić i błysków koloru, dobrze prezentując się w połączeniu z drewnem, odcieniami szarości i złota oraz matowym szkłem. Morpheus to nazwa tej samej tonacji Lucid, ale w wykończeniu Velvet.
Ambiences Onirika Trance
© Cosentino
Trance jest reinterpretacją drogocennego kamienia Paonazzo. Charakteryzuje się gęstymi żyłami jasnych szarości, wykwintną tlenkową terakotą i subtelnym, atramentowym odcieniem błękitu. We wnętrzach pięknie połączy się z białymi, neutralnymi tonami, jasnym drewnem i złotem.
Ambiences Onirika Awake
© Cosentino
Awake charakteryzuje się ciepłymi, delikatnymi smugami, które blakną do czerwonawego złota, doskonale łącząc się z drewnem dębowym i ciemniejszymi odcieniami orzecha.
Ambiences Onirika Somnia
© Cosentino
Odcień Somnia urzeka detalami ciepłych oksydowych brązów i bieli, które łączą się pod siatką linii, tworzących bardzo oryginalną teksturę. Somnia jest idealna do ciepłego ciemnego drewna, matowego szkła i teksturowanych powierzchni metalowych, takich jak chociażby miedź.
Ambiences Onirika Daze
© Cosentino
Vigil odtwarza silną strukturę marmuru Calacatta, z grubymi żyłkami w gradiencie jasnych i ciemnych szarości, dopasowanych do subtelnej nuty złota. To klasyczny kolor, który łatwo łączy się z ciepłymi i zimnymi odcieniami, drewnem, metalem i industrialnym betonem. Daze, to nazwa tej samej tonacji Vigil, ale w wykończeniu tekstury Velvet.
Najnowsza propozycja Cosentino łączy w sobie poetyckie i niepowtarzalne piękno kamienia, podobnie jak atmosfera snu, pełna obrazów, dźwięków i emocji, które towarzyszyły gościom na premierze kolekcji. Wszystko po to, by rano obudzić się wyspanym, witając dzień w bezpiecznej przestrzeni własnego domu, zaprojektowanej tak, by przynieść mieszkańcom spokój i dobrą energię.
Więcej na www.cosentino.com