Hamonic+Masson & Associés

Początki i rozwój pracowni
Hamonic+Masson & Associés, założona w 1997 roku przez Gaëlle Hamonic i Jean-Christophe’a Massona, w 2014 roku wzbogaciła się o nową wspólniczkę, Marie-Agnès de Bailliencourt. Wkrótce po powstaniu biuro zostało dostrzeżone na międzynarodowej scenie architektonicznej. W 2001 roku otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Mies van der Rohe, a w 2002 roku zdobyło wyróżnienie w ramach Nouveaux Albums de la Jeune Architecture (Naja).

Pracownia zwróciła na siebie uwagę szerokiej publiczności w 2003 roku dzięki projektowi Maison Métal, zaprezentowanemu w Parc de la Villette. Obiekt łączył sztukę z architekturą, otwierając przestrzeń na nowe, nieoczywiste scenariusze wykorzystania. Projekt zainicjował serię wystaw i scenografii, a pracownia pełniła m.in. funkcję współkuratora francuskiego pawilonu na Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku jako część kolektywu French Touch.

Wysokie budynki mieszkalne – nowe podejście
Hamonic+Masson & Associés od lat aktywnie uczestniczy w debacie na temat architektury wysokościowej we Francji. 

Międzynarodowa perspektywa
Hamonic+Masson & Associés regularnie bierze udział w międzynarodowych konsultacjach i konferencjach, dzieląc się wiedzą na temat wysokiej zabudowy mieszkalnej oraz nowych modeli życia w zmieniających się miastach. Pracownia łączy architektoniczne innowacje z dbałością o jakość życia, proponując rozwiązania odpowiadające na wyzwania współczesnych metropolii.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE