Brama FANCY FENCE
dla domu i przestrzeni publicznej
Z cyklu „Przestrzenie zewnętrzne – rozwiązania, trendy w aranżacji 2020”
Bramy, wjazdy, ogrodzenia — kiedy ich brak, myślimy o tym jak je postawić, gdy stoją — marzymy o ich przekroczeniu. Bramy FANCY FENCE pojawiają się i znikają na żądanie. Dodają nowoczesności każdej realizacji, chronią przed niebezpieczeństwem i obcymi, ale zupełnie znikają, kiedy potrzebujemy kontaktu ze światem — czy można wyobrazić sobie lepsze bramy?
System FANCY FENCE
to uniwersalny pomysł, który sprawdzi się tak samo dobrze w prywatnych domach, w miejscach użyteczności publicznej czy przy siedzibach instytucji publicznych. Przy wykorzystaniu FANCY FENCE można w każdej chwili i w elegancki sposób zapewnić bezpieczeństwo terenom wokół budynków ratusza, sejmu, ambasad i innych ważnych urzędów, które czasem wymagają szczególnej ochrony. Wszędzie działa tak samo, wszędzie jest równie bezpieczny i równie skuteczny. A przy tym efektowny i elegancki.
Brama jak winda
Brama spod ziemi — na czym to polega?
Opatentowany system FANCY FENCE wykorzystuje powszechnie znane, stosowane od lat elementy ogrodzeń i bram wjazdowych, które zostały zestawione w innowacyjny sposób, tak, aby tworzyły podnoszone lub opuszczone ogrodzenie o dowolnej długości.
Pomysł opiera się na systemie dobrze znanym z konstrukcji windy, czyli na układzie przeciwwag, których ciężar równy jest ciężarowi przęsła, i które są z nim połączone systemem linek i kół łożyskowanych. Cały mechanizm jest ukryty w specjalnej, szczelnej kieszeni betonowej wkopanej w ziemię, dzięki czemu pozostaje niewidoczny.
Podstawowym wypełnieniem są słupki stalowe, które w zależności od preferencji klienta mogą zostać obłożone dowolnymi materiałami.
Schemat kontrukcji bramy FANCY FENCE
1. Zdejmowane pokrywy
2. Pokrywa trybu ręcznego
3. Przeciwwaga
4. Napęd
5. Pompa odwadniająca
6. Ruchome przęsło bramy
7. Betonowa niecka bramy
8. Ogrodzenie
9. Fotokomórki
10. Lampki sygnalizacyjne
a. b. c.
Słupki można wykonywać z różnych materiałów: stal (a), drewno (b), corten (c), płyty hpl, spiek kwarcowy, beton, szkło.
Wykorzystanie do podnoszenia i opuszczania przęsła przeciwwag, pozwala na zastosowanie typowych napędów elektrycznych o niewielkiej mocy, dzięki czemu żaden z elementów rozwiązania nie jest szczególnie skomplikowany. To wszystko sprawia, że
Brama FANCY FENCE jest:
- prosta w konstrukcji,
- bezproblemowa w eksploatacji,
- łatwa do konserwacji,
- praktycznie niezawodna,
- szybka — brama otwiera się szybciej niż w innych systemach.
O tym, jak szybko brama pojawia się i znika najlepiej się przekonać, oglądając poniższy film:
Prestiż i efekt zaskoczenia
As w rękawie architekta
Chcę niespodzianki, „efektu łał!” — to oczekiwanie klientów spędza sen z powiek niemal wszystkim projektantom. FANCY FENCE daje efekt zaskoczenia, a jednocześnie gwarantuje zachowanie elegancji posesji. Wyrastające i chowające się w ciągu kilkunastu sekund ogrodzenie to wspaniały sposób na architektoniczną nudę! A przy tym znacznie bardziej elegancki niż niejedno rozwiązanie stosowane współcześnie „dla urozmaicenia” terenu.
Gdzie jest furtka?
To uzasadnione pytanie, bo nie tylko bramy, ale i furtki systemu FANCY FENCE nie sposób odróżnić od pozostałej części ogrodzenia. Furtka FANCY FENCE nie ma standardowych zawiasów, ani innych charakterystycznych detali — da się zrezygnować nawet z klamki! Taka niezauważalnie wkomponowana w resztę ogrodzenia furtka może stać się kolejnym ciekawym wyróżnikiem — dostępnym tylko dla wtajemniczonych.
Furtka w bramie FANCY FENCE
Zawsze bezpiecznie — wśród zabytków i w trudnym terenie
Zauważyli to już projektanci i klienci na całym świecie. Firma montuje swoje bramy w Europie, Rosji, USA i Kanadzie, a nawet w dalekiej Australii i w RPA. System FANCY FENCE został wybrany między innymi do zabezpieczenia głównego wejścia nowego dworca kolejowego w Annemasse we Francji. Prace zostały pomyślnie zakończone w listopadzie 2019 roku.
Trudny teren to nie tylko obszary objęte ochroną konserwatora zabytków, czy o szczególnie cennej architekturze. „Trudne” mogą być także niewielkie posesje, gdzie garaż musi być usytuowany bardzo blisko linii ogrodzenia, albo te, gdzie bramę trzeba postawić na skarpie lub tuż przy nasypie czy innej pochyłości gruntu, jak również te bardzo wąskie, gdzie wokół wjazdu nie ma miejsca na chowane skrzydło bramy. Wystarczy rzut oka na rysunki, by dostrzec wszystkie zalety systemu.
Przykłady zastosowania bramy FANCY FENCE w terenie pochyłym
Innowacyjna technologia FANCY FENCE pozwala zapewnić bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie inne rozwiązania się nie sprawdzają:
- na obszarach objętych ochroną konserwatorską,
- w otoczeniu niezwykle cennej architektury,
- na działkach położonych na skarpach i na nierównym terenie, gdzie przęsła nie da się ani uchylać, ani przesuwać,
- tam, gdzie przez większą cześć dnia brama powinna pozostawać całkowicie niewidoczna.
Luksus wokół basenu
Basen przy domu to nie tylko komfort i duża przyjemność, to także konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim domownikom, w szczególności dzieciom. FANCY FENCE doskonale się sprawdzi w funkcji basenowego ogrodzenia. Kiedy domownicy (i ich goście) korzystają z basenu — ogrodzenie może pozostać dokładnie ukryte w ziemi. Basen, do którego można podejść i wskoczyć z każdej strony z pewnością stanie się prawdziwą atrakcją domu. Kiedy natomiast domownicy zajmują się innymi sprawami, wystarczy uruchomić system, by wokół niecki pojawiło się solidne zabezpieczenie. Dzięki FANCY FENCE żadne dziecko nie wpadnie do wody, a pies nie oczyści w niej futra...
Prostota i elegancja rozwiązania robią wrażenie, lecz przede wszystkim system FANCY FENCE jest praktyczny
Nowocześnie, pewnie, komfortowo
Bramy FANCY FENCE są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Zapewniają to układy fotokomórek identyczne, jak w bramach przesuwnych. Dodatkowym zabezpieczeniem są czujniki przeciążeniowe standardowo montowane w napędach elektrycznych bram. Nawet gdyby zawiodły wszystkie inne systemy bezpieczeństwa, bramy nadal nie stanowią zagrożenia dla życia ludzi, zwierząt lub mienia. Wynika to z ich konstrukcji, pozbawionej elementów, do których brama byłaby dociskana w trakcie zamykania. System wyposażony jest również w tryb sterowania ręcznego, wykorzystywany przy zaniku prądu.
Dociekliwi zapytają o warunki zimowe: czy bramie FANCY FENCE nie zaszkodzi śnieg, ulewny deszcz albo mróz? Odpowiedź brzmi: z całą pewnością nie. Zapewnia to szczelna betonowa kaseta i brak przesuwającego się przęsła, które mogłoby zostać zablokowane przez zaspy lub lód. Co więcej taka brama właśnie dzięki swojej konstrukcji jest mniej awaryjna niż zwykle stosowane, które w warunkach zimowych często ulegają zablokowaniu zwałami niezgarniętego śniegu.
Jeśli system znajduje się na terenie pochyłym, aby uchronić podziemną kasetę na bramę przed zalewaniem wystarczy przed nią ulokować powszechnie znany i często stosowany system odprowadzający wodę.
FANCY FENCE w skrócie
Zastosowanie
- przestrzenie publiczne,
- strefy bezpieczne,
- budownictwo mieszkalne,
- baseny zewnętrzne
Cechy systemu
- chowana brama /ogrodzenie, niewidzialna furtka,
- szybkie otwieranie / zamykanie,
- montaż na pochyłych wjazdach,
- precyzyjna instalacja,
- zwiększone bezpieczeństwo, tryb ręczny, brak konieczności odśnieżania.
- dowolne wypełnienia elementów
Główne zalety
- rozwiązanie podnoszące atrakcyjność siedziby, niestandardowe
- nowoczesny design
- możliwość zastosowania wszystkich dostępnych materiałów do budowy ogrodzeń, jak: stal. drewno, HPL, beton, szkło, corten
- dowolna długość i kształt ogrodzeń
- zamknięcia otworów uniemożliwiające przedostanie się do wnętrza nieczystości
- słupki stalowe o powiększonych przekrojach
- możliwość ręcznej obsługi ogrodzenia
Więcej informacji na stronie firmy FANCY FENCE Global / JP Novation Sp. z o.o. w portalu A&B.