Modułowe zautomatyzowane konstrukcje konfigurowane według potrzeb.
Z cyklu „Tarasy, podłogi, posadzki — trendy 2021”
Architektura to inspiracja światem i implementacja pomysłu w czas rzeczywisty, to także wewnętrzna potrzeba tworzenia projektów, które zachwycają i satysfakcjonują twórcę oraz olśniewają zamawiającego. Donator — inwestor to obecnie najczęściej przedsiębiorca, którego głównym celem jest zysk, dlatego większość powstających osiedli (bez podziału na wielo- i jednorodzinne) to „komórki do wynajęcia”. Bez oddechu, bez wyraźnego podziału na strefy publiczne, prywatne, gdzie ich styl, forma i zastosowane rozwiązania tworzą nierozpoznawalne i niefunkcjonalne bryły.
Historia idei tworzenia osiedli (Le Corbusier) przez lata ewoluowała i stała się nowym tworem kompletnie zabijającym jej pierwotną koncepcję. Powoli rozbraja się tego typu osiedla próbując przywrócić równowagę miejsca, czasu i przestrzeni. Dlatego wyobraźnia architekta to narzędzie, które może uratować przestrzeń wokół nas, tę miejską i tę wiejską (sielsko-anielską). Czy tworzenie koncepcji zagospodarowania przestrzennego stanie się poligonem do doświadczeń i konfrontacji wizji, czy tylko terenem developerskim? Dlaczego z zazdrością spoglądamy na realizacje pełne niestandardowych rozwiązań architektonicznych, technicznych i ekologicznych? A osiedla nadal straszą.
Architekt, kreator estetyki i funkcjonalności miejsca, korzysta wielokrotnie z materiałów lub rozwiązań, które dopełniają wizję projektu. Zdarza się, że zastosowany element definiuje jakość zaprojektowanej konstrukcji. Moda na inteligentne domy, mieszkania powoduje zainteresowanie architektów takimi rozwiązaniami, które wpisują się w trend i są kompatybilne. Sprawdzają się w supernowoczesnych projektach, jednocześnie harmonijnie istnieją w rewitalizowanych zabytkowych budynkach. W świecie architektury, biznesu pojawiło się słowo–klucz, określenie, które niejednokrotnie decyduje o komercyjnym sukcesie projektu — ekologia. To misja, która ma definiować panujące obecnie trendy mające wpływ także na koncepcję projektowanych obiektów.
Aluminium to materiał wielokrotnego użytku, po „zakończeniu” czasu użytkowania jest ponownie przygotowywany do kolejnych wyzwań. Trochę to brzmi futurystycznie, ale w rzeczywistości tak jest. Dlatego potencjał twórczy tego materiału jest praktycznie nieograniczony. Kiedy jeszcze zostanie on wkomponowany i zasymilowany z innymi jakościowymi materiałami powstaje produkt o wyjątkowych właściwościach.
Takim produktem, od początku stworzonym przez zespół projektowy Tarasoli, jest cała gama automatycznych aluminiowych zadaszeń pod nazwą własną tarasola. To modułowe w pełni zautomatyzowane konstrukcje, posiadające możliwości konfigurowania według potrzeb i możliwości zamawiającego.
© Tarasola
Mnogość rozwiązań, dopasowania się w istniejącą przestrzeń jest ograniczona przez formę miejsca i wyobraźnię projektanta. Konstrukcje Tarasoli charakteryzują się wzornictwem, które idealnie pasuje do nowoczesnych założeń architektonicznych, ale także w sposób dyskretny wpisują się w tkankę zabytkowych budynków. Mnogość realizacji w Polsce i zagranicą potwierdzają wielofunkcyjność konstrukcji tarasoli.
To powiększenie przestrzeni mieszkania — penthouse’u czy domowego tarasu. Wpisanie w projekt automatycznego zadaszenia nie ogranicza się tylko do ogrodu, tarasu. To także konstrukcja powiększająca lub zabezpieczająca balkony, lodżie na piętrach.
To konstrukcje wolnostojące (Pavilon) lub wpisane w przestrzeń projektu jako wewnętrzne zadaszenie podwórka (Tende), lub połączone ze ścianą budynku tzw. przyścienne (Gardena). Kompatybilność, to przemyślane zespolenie wielu urządzeń w jeden system kontrolowany i uruchomiany poprzez posiadacza sterownika, którym może być smartfon lub komputer.
© Tarasola
Wspomniana modułowość pozwala konstrukcji tarasoli na tworzenie doskonałej przestrzeni pod działalność handlową czy gastronomiczną. Efektowność konstrukcji oraz funkcjonalność w aranżacji przestrzeni pozwala traktować automatyczne zadaszenie jako inwestycję w poszerzenie działalności biznesowej oraz jej profitowość. Istotna informacja dla klientów biznesowych to możliwość leasingowania wszystkich typów zadaszeń automatycznych Tarasoli. Warto rozważyć inwestycję w tarasolę jako jakościową przestrzeń dla HoReCa.
Tarasola tworzy konstrukcje, które idealnie wypełniają potrzeby osób poszukujących jakości, nowoczesnych rozwiązań oraz produktów o charakterze premium. Dla osób prowadzących działalność biznesową to dodatkowo stworzenie przestrzeni przynoszącej korzyści finansowe, ale także wizerunkowe.
Firma Tarasola stworzyła w swojej strukturze dział dedykowany współpracy z architektami i biurami architektonicznymi. Dział przygotowuje i przesyła materiały indywidualnie przygotowywane na potrzeby naszych partnerów. Chętnie weźmiemy udział w przygotowaniach konstrukcji na etapie projektowania i wesprzemy podczas realizacji. Dział montażu to grupa wyszkolonych i doświadczonych montażystów, którzy w wyznaczonym czasie starannie złożą automatyczne zadaszenie u klienta.
Więcej informacji na stronie firmy Tarasola w portalu A&B.