Połączenie unikalnej lokalizacji, historycznego tła i nowoczesnej architektury wyróżnia Gdynię. W postindustrialnej części centrum miasta, która wcześniej była częściowo zamknięta jako obszar portowy, obecnie w ramach rewitalizacji nabrzeża powstał luksusowy kompleks mieszkaniowy o nazwie Yacht Park. Mówi się, że jest nowym obliczem Gdyni. Imponujące panoramiczne okna umożliwiają bezpośredni widok na nowo utworzoną marinę i spełniają najwyższe wymagania dotyczące efektywności energetycznej.
Yacht Park, Gdynia
© SWISSPACER
Ten prestiżowy kompleks został zaprojektowany z myślą o komforcie, jakości i precyzji, gdzie planiści chcieli sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Ponadto cały Yacht Park został opracowany z myślą o jak największym wykorzystaniu ekologicznych technologii.
135 unikalnych mieszkań powstało na łącznej powierzchni około 6.000 metrów kwadratowych — w sześciu budynkach po 5 pięter. Bliskość centrum miasta i widok na Skwer Kościuszki sprawiają, że Yacht Park jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Inspirowany najlepszymi marinami na świecie, wyjątkowy projekt rozwojowy powinien nie tylko oferować nowoczesną przystań dla 120 jachtów, ale także być idealną bazą wypadową do rejsów i wypraw żeglarskich.
Budynki Yacht Parku mają nietypowy trapezoidalny kształt i są skierowane jak najdalej na południe, co pozwala na doskonały widok na panoramę Bałtyku. Kształt został zainspirowany chęcią zapewnienia mieszkańcom maksimum światła dziennego i zapierającym dech w piersiach widokiem na malowniczy krajobraz Gdyni i Zatoki Gdańskiej. Ogromne okna panoramiczne mają sprawiać wrażenie, że mieszkańcy są bezpośrednio na luksusowym jachcie i stamtąd mogą zobaczyć zachód słońca z morza. Uznana Grupa Polski Holding Nieruchomości przyznała projekt pod marką PHN Development polskiej firmie architektonicznej Arch-Deco. Tam podjęto decyzję o wyborze potrójnego oszklenia izolacyjnego SGG Cool-Lite SKN 176 z zastosowaniem ciepłej ramki dystansowej klasy premium SWISSPACER Ultimate.
Yacht Park, Gdynia
© SWISSPACER
„Z uwagi na czasami bardzo silne podmuchy wiatru ważne było wyposażenie okien w tylko najlepsze komponenty. Profile aluminiowe Reyners i potrójne szyby Glassolutions zapewniają doskonałą stabilność. Idealna równoległość ramek dystansowych jest szczególnie ważna w przypadku zastosowania szyb zespolonych tak dużego rozmiaru. Szwajcarskie ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate nadają się do tego szczególnie ze względu na bardzo dużą sztywność. Robią wrażenie swoją matową powierzchnią, a tym samym optymalnie pasują do eleganckiej ogólnej koncepcji architektonicznej z estetycznego punktu widzenia”
— mówi Zbigniew Reszka, założyciel i prezes ArchDeco.
Yacht Park, Gdynia
© SWISSPACER
Oprócz wymagań wizualnych dla okien panoramicznych, ramki SWISSPACER Ultimate zapewniają imponującą sprawność pod względem wydajności energetycznej okien. Ciepła krawędź stanowi zatem znaczący wkład w spełnienie wysokich wymagań koncepcji zrównoważonego budownictwa. W całym kompleksie zamontowano ponad 4.500m2 dwukomorowych szyb zespolonych do wyprodukowania których zużyto ponad 35.000mb ramki dystansowej. Ten relatywnie niewielki element jest niezbędnym składnikiem każdej izolacyjnej szyby zespolonej, a w tym przypadku zastosowanie najcieplejszej ramki z oferty SWISSPACER było oczywistym wyborem.
Więcej informacji na stronie firmy SWISSPACER w portalu AiB.
Oraz na stronie SWISSPACER.