Higieniczne systemy wykończeń wnętrz SpeedWall.
Z cyklu „Sufity, okładziny ścienne – pomysły i inspiracje 2023”
Technologia higienicznych okładzin ściennych SpeedWall jest z powodzeniem stosowana przez małe, średnie i duże przedsiębiorstwa branży medyczno-laboratoryjnej, gastronomicznej, jak również produkcji i przetwórstwa spożywczego.
Higieniczne systemy wykończeń wnętrz SpeedWall to oszczędność czasu przeznaczonego na montaż, a co za tym idzie eliminacja do absolutnego minimum przestojów produkcyjnych i kosztów roboczogodzin; to uniknięcie hałasu i brudu związanego z remontami.
© SpeedWall
O firmie
Firma SpeedWall pragnie zagwarantować nowopowstającym przedsiębiorstwom branży spożywczej, gastronomicznej i medycznej montaż jak najwyższej jakości trwałych i higienicznych wykończeń wnętrz.
Istniejącym firmom u progu rozbudowy bądź remontu pragniemy przedstawić alternatywę skracającą do minimum przestoje produkcyjne i eliminującą niedogodności (hałas i zabrudzenia) związane z tradycyjnymi remontami.
Speedwall dostarcza najwyższej klasy usług z zakresu montażu nowatorskiej technologii syntetycznych systemów wykończeniowych powierzchni wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi higiena, bezpieczeństwo, trwałość i szybkość wykonania.
© SpeedWall
Dlaczego okładziny syntetyczne
Panele SpeedWall stosowane są jako okładzina ścienna sal operacyjnych, gabinetów zabiegowych, pomieszczeń OIOM oraz innych pomieszczeń o wysokich wymogach higienicznych. Panele SpeedWall mają postać gładkich, nienasiąkliwych, łatwo zmywalnych arkuszy czystego, ekstrudowanego, nieplastyfikowanego PVC.
© SpeedWall
Odpowiednie wykończenie sal operacyjnych — czemu jest tak ważne?
Przy doborze właściwego wykończenia sal operacyjnych i zabiegowych najważniejszą kwestią jest spełnienie określonych wymogów technicznych, ponieważ to one gwarantują bezpieczeństwo zdrowia pacjentów i ułatwiają pracę personelowi. Restrykcyjne reguły sanitarne oraz montażowe spełnia nasza estetyczna zabudowa panelowa sal operacyjnych. Umożliwia ona pokrycie ścian materiałami o maksymalnej łączności, które zapobiegają tworzeniu się przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami podatnym na osiadanie zanieczyszczeń. Dzięki zastosowaniu materiałów opartych na nowoczesnej technologii powierzchnie zyskują też najwyższy stopień ochrony przed bakteriami. Oprócz wymaganych aspektów technicznych, panele ścienne w salach operacyjnych mogą także wyróżniać się ciekawą estetyką, która uspokaja oczy i sprzyja koncentracji w czasie podejmowania działań medycznych. Dostępne są obecnie nie tylko solidnie wykonane, ale także dekoracyjne panele o rozmaitych motywach graficznych.
© SpeedWall
Zabudowa sal operacyjnych — główne zasady aranżacji przestrzeni
Równie ważną zasadą aranżacji sali operacyjnej jest łatwość utrzymania czystości w dostępnej przestrzeni, a także właściwości antybakteryjne powierzchni otaczających lekarzy i pacjentów. Odsłonięte tkanki są w czasie operacji niezwykle narażone na wpływ chorobotwórczych drobnoustrojów, dlatego środowisko przebywania pacjentów musi zachować bezwarunkową sterylność. W takich miejscach idealnie sprawdza się panelowa zabudowa sal operacyjnych wykonana z gładkich, łatwo zmywalnych i odpornych na uszkodzenie materiałów niwelujących zagrożenie bakteriologiczne. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie paneli speedwall z twardego i nieplastyfikowanego tworzywa PVC.
© SpeedWall
Gdzie w grę wchodzi higiena, bezpieczeństwo, trwałość i szybkość wykonania.
Czystość i higiena
Okładziny SpeedWall to produkt łatwy w utrzymaniu. W przypadku zabrudzenia gładka powierzchnia Okładzin SpeedWall wymaga jedynie przetarcia wodą ze standardowym środkiem czyszczącym.
Monterzy Okładzin SpeedWall wykonują wszystkie prace związane z łączeniem i formowaniem arkuszy na miejscu instalacji. Prócz tego nasi wyszkoleni instalatorzy to gwarancja szybkiego i profesjonalnego montażu w zgodzie z istniejącymi dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi zdrowia i higieny.
Jakie materiały stosuje się przy wykończeniu sal operacyjnych?
Jednym z najważniejszych aspektów, które są brane pod uwagę przy wykończeniu pomieszczeń zabiegowych i operacyjnych, jest ich łatwość w czyszczeniu i dezynfekcji — utrzymanie higieny w tych miejscach stanowi bowiem priorytet. Wykończenie sal operacyjnych powinno więc uwzględniać zastosowanie gładkich, łatwo zmywalnych i odpornych na uszkodzenie materiałów niwelujących zagrożenie bakteriologiczne. Pod wieloma względami znakomitym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie okładziny PVC, która podlega łatwemu czyszczeniu i dezynfekcji. Materiały ścienne powinny być także łatwe w demontażu, co ograniczy ewentualne zastoje w pracy bloku operacyjnego w przypadku konieczności ich wymiany. Przestrzenie między specjalnymi panelami wypełniane są metodą spawania sznurem PVC, co zapobiega przywieraniu brudu między nimi i ogranicza ryzyko rozsiewu bakterii. Nowoczesne materiały przeznaczone są do pokrywania zarówno ścian, są ponadto odporne na działanie promieniowania UV, wiązek lasera, pary wodnej i wszelkich chemikaliów.
© SpeedWall
Zastosowanie specjalistycznych materiałów w zabudowie sal operacyjnych
Utrzymanie czystości w pomieszczeniach, w których wykonywane są operacje, należy do medycznych priorytetów i jest określone regułami prawnymi. Zastosowanie odpowiednich materiałów wykończeniowych ma w tym wypadku nadrzędne znaczenie. Działanie to musi przede wszystkim zapobiegać ryzyku zakażeń. Czyszczenie podłóg, ścian i sufitów powinno być proste. O wyborze elementów do wykończenia pomieszczeń medycznych (w tym przede wszystkim operacyjnych) decydują zatem właściwości materiałów, z których zostały stworzone. Zabudowa obiektu powinna ułatwiać wykonywanie wszystkich czynności związanych z utrzymaniem aseptyki w salach.
Speedwall to młoda firma dziedzicząca przeszło trzy dekady doświadczenia, tysiące zleceń i tyluż klientów.
© SpeedWall
Więcej informacji na stronie firmy SpeedWall w portalu PdA.