lub
Skontaktuj się z nami
ETEX POLAND Sp. z o.o. / EQUITONE | Etex Exteriors | Siniat
Materiał elewacyjny z włóknocementu
Kiedy Ludwig Hatschek wynalazł włóknocement pod koniec XIX wieku, połączył podstawowe elementy pochodzące z natury: materiały mineralne, wodę, powietrze i ogień w prostym procesie filtracji. Nasza firma macierzysta, Etex, produkuje materiały z włóknocementu od 1905 roku. Najbardziej prestiżowym wcieleniem w tym dumnym dziedzictwie unikatowych materiałów jest asortyment materiałów elewacyjnych EQUITONE®.
Produkcja maszyną Hatschek'a
Ten proces sprawia, że każdy panel elewacyjny EQUITONE jest unikalny z indywidualną teksturą cementu z dodatkiem włókien. Większość materiałów elewacyjnych EQUITONE ma prześwitujący, surowy i niedokończony charakter.
W latach pięćdziesiątych wiodący architekci, tacy jak Walter Gropius, jako pierwsi zastosowali powlekane panele z włóknocementu przy użyciu systemu fasad wentylowanych (rainscreen). Projektant Willy Guhl stworzył słynne „krzesło pętelkowe” z 1 kawałka cementu z dodatkiem włókien w 1954 roku. Ten projekt wciąż podkreśla podstawe atuty materiału włóknocementowego: cienki, lekki, trwały i piękny. W 1987 roku Herzog & De Meuron zaprojektował budynek magazynowy Ricola w Laufen przy użyciu niepowlekanych płyt z cementu z dodatkiem włókien.
Powstała fasada żaluzji, która nawiązuje do kartonów w środku, zainspirowała naszą firmę do rozpoczęcia przemysłowego rozwoju surowych, nieprzetworzonych materiałów z cementu z dodatkiem włókien.
EQUITONE to materiały elewacyjne z włóknocementu, wykorzystywane w projektach architektów z całego świata. Piękne, trwałe i bezpieczne materiały EQUITNE wyróżniają się naturalnymi fakturami powierzchni.
EQUITONE należy do międzynarodowej Grupy Etex, obecnej w Polsce od wielu lat z markami takimi jak Cedral, Siniat, Promat, Euronit. W Polsce materiały EQUITONE są stosowane na wielu prestiżowych i zdobywających nagrody projektach.
Galeria obiektów referencyjnych:
https://www.equitone.com/pl-pl/obiekty-referencjne