Mamy kolejny tydzień pandemii wywołanej przez COVID‑19. Możliwe społeczne i gospodarcze skutki przymusowej kwarantanny wybrzmiewają w naszych głowach, gdy gasną pasma informacyjne na ekranach naszych telewizorów, komputerów i smartfonów. Trwa międzynarodowy lockdown — jedynie niektóre państwa rozpoczynają powolne odmrażanie gospodarki i powrót do względnej normalności. Jednak jak bardzo nowa normalność będzie różniła się od tej, którą znamy z czasów przed pandemią? Już 25 kwietnia odpowiedzi w tym temacie poszukają eksperci Open Eyes Economy. Gośćmi specjalnego streamingu będą: Edwin Bendyk, prof. UMK dr hab. Ewa Bińczyk, prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska‑Skierkowska oraz Mateusz Zmyślony. Rozmowę poprowadzi Tomasz Staniszewski — dziennikarz RMF FM.
Wybuch epidemii podważył na wielu polach system kapitalistyczny obnażając jego niedoskonałości, a także zweryfikował m.in. przygotowania poszczególnych państw na walkę z epidemią, kondycje służby zdrowia czy umiejętność reagowania kryzysowego rządzących. Każdy kryzys może stać się katalizatorem zmian na lepsze — pod warunkiem, że będziemy chcieli działać.
Zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, zapewniamy streaming online, który będzie dostępny poniżej (a także na stronach Facebook i OEES).
Tematyka dyskusji
- Jak będzie wyglądał świat po pandemii?
- Czy zapoczątkowana era pracy z domy znacząco wpłynie na sposób wykonywania obowiązków służbowych i relacje międzyludzkie?
- Czy konsumenci zmienią swoje nawyki zakupowe rezygnując z tradycyjnego handlu na rzecz online?
Prelegenci
- Edwin Bendyk — publicysta działu naukowego w Tygodniku „Polityka”
- prof. UMK dr hab. Ewa Bińczyk — Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska — Akademia Leona Koźmińskiego
- Mateusz Zmyślony — Dyrektor Kreatywny OEES, Grupa Eskadra
Rozmowę poprowadzi Tomasz Staniszewski z RMF FM.
Organizatorzy i źródło informacji: Przystanek IDEA | Open Eyes Economy