Czy oświetlenie może zachwycać? Zdecydowanie tak, zwłaszcza kiedy oprawy są już nie tylko funkcjonalnym przedmiotem w naszym wnętrzu, ale i dekoracyjnym oraz wyrazistym elementem. Dwa nowe projekty marki AQForm – kolekcja FLYING BALL oraz IKI to połączenie najbardziej pożądanych cech – technologii, unikatowej formy i jakości. O tej drugiej będziemy mogli dowiedzieć się już wkrótce nieco więcej. AQForm zaprasza 18.05 br. na spotkanie z projektantem IKI – Andrzejem Kliszem. Wystarczy kubek gorącej herbaty i … internet!
Flying Ball arc
© AQForm
Wyjątkowość i oryginalność formy
Projektanci AQForm nie pierwszy raz sięgają po krągłości. MODERN BALL to kolekcja opraw, która podbiła serca wielu. Natomiast FLYING BALL to wariacje na temat kul i sposobu ich montażu. Jest to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy poszukują efektownego oświetlenia dekoracyjnego. Klosze w postaci mlecznych kul nawiązują do klasyki designu, z kolei „ramiona” w formie prostopadłych linii lub symetrycznych łuków nadają wnętrzu unikatowy charakter. Oryginalna bryła oraz kilka kształtów do wyboru łączą ponadczasowość z nowoczesnością.
Flying Ball suspended
© AQForm
IKI zaskakuje swoją formą. To nowy kierunek wzorniczy dla AQForm, znacznie odważniejszy i bazujący na uzupełniających się przeciwieństwach. Jak ogień i woda, jak yin i yang. IKI to harmonia parametrów i przeciwieństwo form, które razem tworzą spójną całość. Niebanalny kształt oprawy dodaje wnętrzu charakteru i estetycznej odwagi. Dzięki swej awangardowej asymetrii IKI udowadnia, że oświetlenie jest istotnym elementem aranżacji. Producent oświetlenia zaprosił do współpracy profesora Andrzeja Klisza z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Efektem tej współpracy jest oprawa, obok której nie można przejść obojętnie.
Światło wymaga odpowiedniej oprawy i wyjścia poza utarte schematy. IKI jest doskonałym przykładem osiągania harmonii w oparciu o zmieniające się relacje – mówi Andrzej Klisz o IKI.
IKI suspended
© AQForm
Dwie wersje oprawy IKI proponują dwa podejścia do światła: wariant z kierunkowym światłem LED, który idealnie sprawdzi się np. do mocnego oświetlenia stołów i blatów oraz wersja E27 emitująca światło rozproszone do całego pomieszczenia. W obu przypadkach charakterystyczne, ażurowe panele, podkreślają opływające je światło. Dzięki przestrzennej formie i starannie wykonanym detalom, IKI będzie wyrazistym elementem każdego wnętrza: od domów po hotele.
IKI – detal
© AQForm
Weź udział w spotkaniu z profesorem Andrzejem Kliszem
Chcesz dowiedzieć się co ma wspólnego IKI z japońską fascynacją pięknem i równowagą? A może interesuje Cię ekologiczny design najnowszych rozwiązań oświetleniowych – ich forma, materiał oraz proces nadawania ostatecznych kształtów? Dołącz do wydarzenia i poznaj historię IKI od wstępnych szkiców aż po finalną wersję oprawy!
Za każdym projektem stoi człowiek i jego historia. Kilka miesięcy wytężonej pracy. W przypadku IKI – dwanaście. O tym, czy to długo oraz o całym procesie projektowym opowie sam projektant – profesor Andrzej Klisz oraz Paweł Olesiak, COO i Mariusz Łęcki, Kierownik Działu Badań i Rozwoju AQForm, którzy zadbali o techniczne aspekty oprawy. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (redaktorka naczelna magazynów „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie” i serwisu urzadzamy.pl), która poruszy również zagadnienie współprac na linii producent – projektant.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymaga jest wcześniejsza rejestracja ze względu na ograniczoną ilość miejsc.
Kiedy: 18 maja 2022 r.
Godzina: 11:00–12:30
Gdzie: tutaj