III Nagroda w kategorii Everyday Design
200 EURO, status finalisty konkursu,
półroczna licencja programu CAD Decor PRO 3.X, prenumerata Elle Decoration
laureatka
Enikő Salamon (Węgry)
opis autorski
Miałem okazję zaprojektować dom o powierzchni 205 m² dla wspaniałej młodej pary w moim obecnym projekcie, w którym cały parter i bardzo szerokie schody zostały pokryte płytkami Monolith Grand Cave Grey, które — z efektem surowego kamienia — tworzą idealne tło dla minimalistycznego stylu domu. Moi klienci powierzyli mi również zaplanowanie kompleksowego rozwiązania inteligentnego domu, aby spełnić wszystkie ich potrzeby. Oprócz bardziej powszechnych funkcji inteligentnego domu, takich jak sterowanie oświetleniem, chłodzeniem, ogrzewaniem, wentylacją, zacienieniem, bezpieczeństwem i dostępem, opracowano inne unikalne rozwiązania: zintegrowane systemy audio i multimedialne, zmotoryzowane kurtyny i wstępnie skonfigurowane wzorce oświetlenia z czujnikami ruchu. Ekscytującą kolejną funkcją jest aktywowane dotykiem sterowanie inteligentnym domem ukryte w blacie wyspy kuchennej.
Hol wejściowy, korytarz i klatka schodowa tworzą spójną, harmonijną całość dzięki zastosowaniu jasnych białych mebli, asymetrycznych paneli przednich, czarnych uchwytów i akcesoriów, geometrycznych kształtów i unikalnych elementów metalowych. Otwarta kuchnia, jadalnia i salon są zaprojektowane w ciemniejszych kolorach z brązowymi i rdzawymi czerwonymi dodatkami. Piec i wentylator wyciągowy są zintegrowane z wyspą kuchenną. Oświetlenie jest dostarczane przez ukryty system szyn magnetycznych z dramatycznym przedłużeniem LED montowanym na suficie. W salonie jedna część dużej sofy jest otwarta na kuchnię z jadalnią.
opinia jury
Na trzecim miejscu znalazła się praca Enikő Salamona z Węgier, która postawiła na nowoczesność połączoną ze stylem amerykańskim. Obok masywnych mebli w kolorze grafitowej czerni oraz rudości, pojawiły się akcenty kamienne. Podłogi wyłożono płytkami Grand Cave, dzięki czemu wnętrza nabrały klasycznej elegancji oraz naturalności.