Wygodne meble biurowe od .mdd
Z cyklu „Nowoczesne biurowce — trendy 2021”
Globalna pandemia zmieniła wiele aspektów codziennego życia, także zwyczaje związane z pracą. Po miesiącach spędzonych na home office wracamy do biur, ale z innymi przyzwyczajeniami. Zmienił się sposób organizacji czasu, a także potrzeby wobec przestrzeni. Rośnie popularność trybu hybrydowego, pracownicy łączą bycie w biurze z pracą zdalną, zapewniając sobie to, co w obu sytuacjach jest najlepsze. Stęsknieni za interakcjami i wspólnym działaniem, nie chcą jednak zrezygnować z wygody domowego biura, gdy w każdej chwili mogą rozsiąść się na sofie lub wyjść na balkon. Wracając do biur, oczekują, że będą one wygodniejsze i bardziej przytulne. W spełnieniu tej potrzeby pomogą meble z oferty .mdd.
Wydzielanie przestrzeni — seria siedzisk STILT z wysokimi oparciami
Nie dziwi część zachodzących w przestrzeni biurowej zmian związanych z dbaniem o zdrowie jej użytkowników. To przede wszystkim bardziej od siebie oddalone stanowiska pracy i dodane elementy wydzielające przestrzeń. W biurach pojawiają się sprzęty i meble z wbudowanymi panelami, jak biurka z nadstawkami czy fotele z wysokimi oparciami, mobilne tablice i parawany.
seria siedzisk STILT z wysokimi oparciami
© .MDD
Wydzielanie przestrzeni — biurko Ogi W bench z panelem Sonic
Firmy decydujące się na hybrydowy tryb pracy wprowadzają też system tzw. hot desks, stanowisk nieprzypisanych do konkretnych osób, ale dostępnych dla wszystkich pracowników. Takie biurka są zwykle mniejsze i lżejsze, podobnie jak krzesła, powinny też mieć możliwość regulacji — w tym przypadku wysokości blatu.
biurko Ogi W bench z panelem Sonic
© .MDD
Wspólne stanowisko pracy — biurko Ogi Drive z regulacją wysokości blatu, regulowane krzesło Evo
Nowoczesne biura dzielone są nie na gabinety, a na strefy funkcjonalne, np. wspólnej pracy, koncentracji, rozmów czy odpoczynku. Nadrzędną wartością wyposażenia biurowego staje się jego elastyczność i możliwość szybkiej zmiany aranżacji zgodnie ze zmiennymi potrzebami użytkowników. Sprzęty i wyposażenie stają się wielofunkcyjne, lekkie i mobilne. Więcej uwagi poświęca się też ich akustyce, szczególnie w przestrzeniach typu open space. Wprowadzane są miękkie materiały wykończeniowe, tapicerki i elementy redukujące hałas, takie jak obite tkaniną panele czy budki do rozmów, ale świetnie sprawdzą się też zasłony.
biurko Ogi Drive z regulacją wysokości blatu, regulowane krzesło Evo
© .MDD
Dobra akustyka w biurze — kabina Hana
Jednak większość zmian zachodzących w aranżacji biur związana jest stricte z komfortem ich użytkowników, miejsca pracy stają się bardziej „domowe”. Pracownicy wracający z home office potrzebują wygodniej urządzonych biur, wyposażonych w przestrzenie odpoczynku. Oczekują komfortowych foteli i sof, cieplejszych materiałów i jasnych, czystych kolorów; komfortowej przestrzeni, w której będą się czuli dobrze i bezpiecznie, zupełnie jak w domowym kąciku do pracy. Biura zorientowane na dbanie o pracownika to więcej niż miejsca pracy, to przestrzeń, w której chce się przebywać, sprzyjająca nawiązywaniu relacji i inspirująca.
kabina Hana
© .MDD
Kolor wprowadzony do strefy relaksu — modułowy system siedzisk Agora, fotel Grace
W odpowiedzi na te potrzeby, w aranżacjach biur pojawiają się coraz jaśniejsze i cieplejsze kolory, często inspirowanych naturą. Standardem stają się barwy neutralne z intensywniejszymi akcentami, wśród których dominują odcienie kolorów żółtego, zielonego, pomarańczowego, czerwonego i niebieskiego. Takie akcenty pojawiają się w dekoracjach i meblach, przede wszystkim fotelach i innych siedziskach, czasem też na podłodze, wprowadzając do przestrzeni biurowej radość i ciepło, pobudzając kreatywność i pozwalając uspokoić myśli.
modułowy system siedzisk Agora, fotel Grace
© .MDD
Kolorowe akcenty — fotel Fat Frank z podnóżkiem, siedziska z serii Baltic
Powoli wykształca się także mikro trend monochromatyzmu, czyli wykorzystywania w aranżacji jednego koloru, ale w jego pełnym spektrum. Wprowadzenie do przestrzeni mocnych barw podkreśla jej charakter, ułatwia też wydzielenie stref funkcjonalnych. Równocześnie, zamiast twardych i zimnych materiałów do biur wprowadzane jest drewno, materiały drewnopodobne, tkaniny i inne materiały naturalne. Pojawiają się też dekoracje kojarzone raczej z przestrzenią domową: rośliny, grafiki na ścianach, poduchy, dywany, sprzęty kuchenne. Coraz częściej pracodawcy decydują się także na udostępnienie pracownikom przestrzeni zewnętrznej — zgodnie z możliwościami lokalowymi: balkonu, tarasu lub patio, dając im możliwość odetchnięcia świeżym powietrzem w czasie przerwy.
fotel Fat Frank z podnóżkiem, siedziska z serii Baltic
© .MDD
Aranżacja przestrzeni zewnętrznej — siedziska i stół z serii Baltic
W aranżacji przestrzeni biurowych widoczny jest również trend powrotu do natury i zrównoważonego rozwoju. Wraz z naturalnymi materiałami w biurowcach pojawiają się rośliny i naturalne oświetlenie, mające pozytywny wpływ na zdrowie i komfort pracowników; filtrują i oczyszczają powietrze, a miękkie światło jest lepsze dla oczu.
siedziska i stół z serii Baltic
© .MDD
W ofercie .mdd znaleźć można produkty wpisujące się we wspomniane te trendy. Wszystkie meble biurowe posiadają możliwość regulacji; wysokości blatów w przypadku biurek, a krzeseł — pozycji siedziska, oparcia i podłokietników. Sofy i fotele Stilt, Mesh i Kaiva, w wersji z wysokimi oparciami, pozwalają na wydzielenie bezpiecznej przestrzeni. Podobną funkcję spełniają panele Sonic, Twin i Viva oraz wyciszające kabiny do spotkań i rozmów telefonicznych. Oferta firmy równie dobrze wpasuje się do stref wypoczynku — sporo kolekcji, na przykład Grace czy Frank, obejmuje wygodne fotele i sofy. Szeroka gama materiałów wykończeniowych pozwala na konfigurację mebli w dowolnej kolorystyce, także w intensywnych odcieniach, które ożywią wyposażaną przestrzeń.
Więcej informacji na stronie firmy .mdd sp. z o.o. w portalu A&B.