Blachy perforowane do produkcji fasad.
Z cyklu „Materiały elewacyjne i ścienne — trendy 2023”
Blachy perforowane to materiał, który stał się znakiem rozpoznawczym współczesnej architektury, nadając jej lekkości, jakiej nie miały budynki powstające za poprzedniego ustroju. Na zmieniające się wymagania inwestorów musieli zareagować dostawcy materiałów budowlanych i wykończeniowych, a niektórzy zrobili to w mistrzowskim stylu.
Elewacja z blachy perforowanej na Liceum im. Edwarda Steichena w Clervaux
© RMIG
Przykładem jest RMIG — największy na świecie producent blach perforowanych oraz siatek cięto-ciągnionych wykorzystywanych do produkcji nowoczesnych fasad. Firma, obok perforacji blach i produkcji siatek cięto-ciągnionych świadczy dodatkowe na nich usługi, takie jak walcowanie blach, malowanie proszkowe, anodowanie, formowanie, docinanie, itd.
© RMIG
Więcej niż obróbka blach
W XXI wieku inwestorom nie wystarczy, że dostawca komponentów wyprodukuje dla nich konkretne rozwiązania, bo oczekują oni wsparcia na każdym etapie realizacji inwestycji. Odpowiedzią firmy RMIG na tak sprecyzowane wymagania jest koncepcja RMIG City Emotion.
Elewacja z blachy perforowanej na ścianie kina w Liverpoolu
© RMIG
To kompleksowa pomoc w realizacji nawet najbardziej śmiałych wizji architektonicznych, począwszy od pomysłów na wykorzystanie blach perforowanych, poprzez wizualizację, aż do wyprodukowania gotowych elementów, które łatwo zamontować dzięki precyzyjnemu systemowi oznaczeń. Tym samym firma RMIG udziela wsparcia na każdym etapie, otwierając nowe obszary dla zastosowania blach perforowanych w przestrzeni miejskiej.
Więcej informacji na stronie firmy RMIG Sp. z o.o. w portalu A&B.