„(…) Zdecydowałem się tworzyć piękno poprzez kontrast. Poprowadzę dialog pomiędzy surowością i delikatnością, pomiędzy bezbarwnym i intensywnym, pomiędzy precyzją i przypadkiem” - Le Corbusier.
Beton to jeden z najbardziej powszechnych i ekonomicznych materiałów stosowanych we współczesnym budownictwie. Podstawowe właściwości charakteryzujące beton to wysoka wytrzymałość i doskonała urabialność. Możliwe jest stworzenie płyt betonowych o dowolnej kolorystyce, gładkości i teksturze powierzchni.
Mieszkanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków i domieszek. Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów zwiększając urabialność, mrozoodporność czy wodoszczelność lub opóźniając proces wiązania.
Dzięki konstrukcjom takich twórców jak Perrot, La Corbusier, Skarpa, Kahn czy Hadid, po latach wytrwałej pracy architektów, wykonawców i dostawców, beton zaczął być uważanym za równorzędnym innym materiałom dekoracyjnym, również w Polsce. W ostatnich latach pojmuje się już beton nie tylko przez negatywne skojarzenie z wyrażeniem „betonowe osiedla”, ale też przez pozytywne pojęcie „beton dekoracyjny”.
BETON ARCHITEKTONICZNY CONCREATE
Płyty concreAte wzmocnione włóknem polipropylenowym to gotowe prefabrykowane elementy stosowane w obiektach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej jako okładzina ścian wewnętrznych.
Stworzyliśmy beton architektoniczny concreAte, by beton nie był jedynie materiałem ciekawym, ale także łatwo dostępnym. Chcemy pomóc Wam realizować najlepsze pomysły. Rozumiemy Wasze potrzeby, bo wielokrotnie używaliśmy betonu we własnych projektach.
Płyty concreAte pomagają każdemu wnętrzu się wyróżnić, a wszyscy kochamy przecież indywidualność.
WYJĄTKOWY DESIGN
Dobry design sprawia, że codzienność jest ciekawsza. W wyjątkowym otoczeniu wyszczy czujemy się wyjątkowo. Najlepszy design nie lubi imitacji. Płyty concreAte dają wnętrzu gwarancję oryginalności, bo każdy element jest niepowtarzalny.
„Wydaje się rzeczywiście możliwe traktowanie betonu tak, jakby był odtworzonym kamieniem, wartym eksponowania w swoim stanie naturalnym” – Le Corbusier.
Dekoracyjność betonu można uzyskać poprzez zastosowanie czterech podstawowych technik uzyskania faktury powierzchni: pozostawienie go w naturalnej formie, mechaniczne fakturowanie, chemiczne opóźnienie wiązania powierzchni, a wreszcie poprzez kombinację tych metod.
Pozostawienie betonu w jego naturalnej formie - obiera obecnie dwa kierunki. Pierwszy polegający na jego wykonaniu z zachowaniem odpowiedniego reżimu technologicznego, który ma spowodować uzyskanie powierzchni bez porów i odbarwień. Drugi, mający na celu uzyskanie betonu z jego naturalnymi odbarwieniami, pęcherzami, stanowi niejako tło dla innych rozwiązań architektonicznych.
Obok różnych technik uzyskania faktury powierzchni, mamy do dyspozycji trzy podstawowe drogi barwienia betonu:
- zastosowanie białego lub kolorowego cementu
- użycie chemicznych barwników do mieszanki betonowej
- zastosowanie koloryzacji stwardniałego betonu.
Biorąc pod uwagę dostępność całej palety kruszyw, prawie nieskończonej ilości metod formowania i nadawania tekstury z połączeniu z pigmentami i cementami obecnie jest możliwe stworzenie setek rodzajów betonów o odmiennej kolorystyce, teksturze i kształcie.
„Beton jest materiałem bardzo wyrafinowanym, nie znosi, kiedy traktuje się go jak rzecz drugorzędną, biada twórcy, który nie uszanuje jego specyfiki i przeznaczenia” – Louis Kahn
Beton architektoniczny concreAte daje niezliczone możliwości kreowania przestrzeni. Używanie form, podziałów i barw zależy już tylko od Waszej wyobraźni. Wprowadzenie pomysłów w życie nie będzie już utrudnione brakiem technologii.
Płyty architektoniczne concreAte produkujemy w kilku kolorach i fakturach. Dodatkowo wytwarzamy płyty na zamówienie, Wtedy to Wy decydujecie jaki kształt i kolor nadamy płycie.
Pełna specyfikacja dostępna w katalogu i na stronie www.concreate.pl
Polecamy korzystnie z matryc do betonu firmy Reckli. Daje to możliwość stworzenia nieograniczonej ilości faktur.