Ewa Angoneze-Grela

Adiunkt w Instytucie Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. W 2023 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w specjalności projektowanie partycypacyjne, ochrona dziedzictwa i wizualizacje danych. Jej działalność naukowa koncentruje się na badaniach związanych z Brazylią w kontekście historycznej i współczesnej urbanizacji oraz migracji.

Jest autorką publikacji, w tym samodzielnego artykułu opublikowanego w renomowanym czasopiśmie Journal of Heritage Conservation. Zainicjowała współpracę z międzynarodową organizacją Global Urban Development. W 2022 roku założyła grupę badawczą EDIT Poznań. Od 2019 roku jest członkiem Núcleo de Estudos Históricos e Arqueológicos Brasil-Polônia. Prelegentka na Uniwersytecie w Passo Fundo (Brazylia, 2020). Stypendystka programu Erasmus + w Pontifícia Universidade Católica do Paraná (Kurytyba, 2019). Członkini interdyscyplinarnego zespołu w grancie rektorskim „Zielony Uniwersytet Techniczny – Kampus Warta PP”. Posiada certyfikat DIPLE potwierdzający znajomość języka portugalskiego.

Jako projektantka realizowała projekty architektoniczne i wnętrzarskie w Polsce i Brazylii. Jest autorką licznych prac graficznych, plakatów, okładek książek i identyfikacji wizualnych, m.in. logo Interdyscyplinarnego Centrum Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa Politechniki Poznańskiej, Wydziału Automatyki Robotyki i Elektrotechniki oraz Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Współorganizowała serię konkursów studenckich, współpracując m. in. z Poznańskim Instytutem Technologicznym Łukasiewicz oraz z przedstawicielami przemysłu i biznesu. Jest wykładowcą, którego studenci wielokrotnie zdobywali nagrody w międzynarodowych konkursach architektonicznych. Obecnie prowadzi badania nad kreatywnością i zastosowaniem sztucznej inteligencji w procesie projektowym.

Architektura & Biznes – artykuły

INSPIRACJE