Zaloguj się
Zarejestruj się
lub
lub
* pola wymagane do rejestracji; dane można uzupełnić w ustawieniach konta po zalogowaniu
** założenie konta studenckiego następuje po weryfikacji ważności legitymacji studenckiej
Skontaktuj się z nami
FCOM
Jesteśmy producentem innowacyjnych i ekologicznych farb ochronno-izolacyjnych GoTherm® oraz AT Termo.
Farba termoizolacyjna est stosunkowo nowym produktem na rynku, ale już zyskała przychylność wielu fachowców. Można używać jej zamiast styropianu, zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości jego położenia. Czy wiesz, że 1 mm farby termoizolacyjnej odpowiada 2 cm styropianu? Termofarba stosowana jest również w zakładach przemysłowych i zabezpieczaniu rur np. z ciepłą wodą.
Chcesz dowiedzieć się więcej o powłoce izolacyjnej? Na jakie powierzchnie można ją stosować, jakie są jej właściwości? Czy wiesz, jakimi narzędziami najlepiej ją zaaplikować? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.
Farba termoizolacyjna – co to jest?
Farba termoizolacyjna tworzy warstwę, która izoluje ciepło oraz odbija promieniowanie słoneczne. W skład farby wchodzą mikrosfery, w których panuje podciśnienie zbliżone do tego występującego w próżni. A to zwiększa opór ciepła. Warto podkreślić, że wystarczy niewielka warstwa farby, aby zauważyć jej działania. I tak, pomalowanie hali warstwą zaledwie 0,5 mm, zacznie odbijać od niej światło słoneczne, skutecznie zmniejszając nagrzewanie się wnętrza. Niewiele grubsze warstwy trzeba nałożyć, aby przeciwdziałać pleśni i grzybowi na ścianie (1 mm farby). Natomiast, aby izolować gorące powierzchnie, na przykład rur w zakładach produkcyjnych, wystarczy warstwa 1,3 mm farby.