Już jutro, w czwartek, 15 kwietnia br. o godzinie 9:00 zapraszamy na kolejne Pobudki — rozmowy o dzieciństwie, czasie studiów i początkach karierze znanymi osobami z branży kreatywnej. Gościem organizowanego przez kolektyw antyRAMA programu będzie Oskar Zięta.
Oskar Zięta w kolejnym odcinku z cyklu Pobudki opowiadać będzie nie tylko o swojej karierze, czasie studiów, dzieciństwie oraz marzeniach i planach zawodowych, ale także o przyszłości zawodów kreatywnych, architekturze i designie parametrycznym, a także o tym, co jest ważniejsze: talent czy ciężka praca.
Oskar Zięta — architekt i projektant procesów, tytuł doktora uzyskał na uniwersytecie ETH w Zurychu, na którym w ramach założonej w 2010 roku firmy Zieta Prozessdesign prowadził projekty badawczo‑rozwojowe oraz wdrożeniowe dotyczące technologii stabilizacji stali: FIDU czy 3+.
stołki PLOOP, 2008
© Zieta Studio
Autor ikonicznego stołka PLOPP (2008), a także architektonicznych rzeźb projektowanych metodą parametryczną, w tym najwyższej rzeźby w przestrzeni publicznej w Polsce — instalacji WIR (Galeria Północna, Warszawa 2017). Jest także autorem nominowanego do Nagrody im. Miesa van der Rohe pawilonu‑rzeźby NAWA (Wyspa Daliowa, Wrocław 2017).
NAWA, Wyspa Daliowa, Wrocław 2017
© Zieta Studio
Jego działalność projektowa była wielokrotnie nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie designu, między innymi Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, a także nominacją do Schweizer Design Preis. Z Oskarem Ziętą współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Jego prace znajdują się w kolekcjach między innymi Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakoteki w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu.
Transmisja Pobudek odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 9:00 na FACEBOOKU i kanale YouTube: