Funkcjonalność i nowoczesność. Meble miejskie Københagen Outstanding. Kolekcja Frederiksberg
Frederiksberg to jedna z 15 wyjątkowych kolekcji mebli miejskich marki Københagen Outstanding. Charakterystyczną cechą tej linii jest nowoczesna, ażurowa forma.
mała architektura — elementy kolekcji
Linia zawiera wszystkie obiekty małej architektury niezbędne do zagospodarowania funkcjonalnej przestrzeni miejskiej, w tym kilka rodzajów ławek:
- ławki miejskie z podłokietnikami i bez podłokietników,
- ławki z oparciem i bez oparcia,
- a także jednoosobowe krzesła i stołki.
Ławki miejskie są dostępne w dwóch wymiarach siedzisk: o długości 150 cm (dla trzech osób) i 180 cm (dla czterech osób). W kolekcji znajdują się także dwa rodzaje stołów zewnętrznych. Dzięki temu, że metalowe nogi stołu są ażurowe, można dostawić do niego dwie ławki po dłuższych bokach i dwa krzesła/stołki po krótszych. W wersji o długości 150 cm stół pomieści nawet 8 osób. W wersji 180 cm — nawet 10 osób.
Funkcjonalnym rozwiązaniem do stref gastronomicznych i rekreacyjnych są zestawy barowe. Takie zestawy mogą stanowić nie tylko wyposażenie ogródka barowego czy restauracyjnego, ale też poczekalni na dworcu kolejowym czy międzyosiedlowej strefy do rekreacji. Zestaw składa się z czterech hokerów i wysokiego stolika barowego.
Mała architektura Frederiksberg obejmuje też inne obiekty:
- donice na kwiaty o podstawie kwadratu lub prostokąta,
- metalowe stojaki rowerowe,
- kosze miejskie z daszkiem.
design i materiały
Kolekcja jest neutralna i minimalistyczna w swoim charakterze. Nowoczesna forma idealnie wpisuje się we współczesny miejski krajobraz. Konstrukcja mebli jest wykonana ze stali malowanej proszkowo. Linia jest prezentowana w wyrazistym odcieniu niebieskiego, ale w palecie mamy do wyboru aż 140 innych kolorów. Stalową konstrukcję ociepla zastosowanie drewna w dodatkach. Siedziska i oparcia ławek, ścianki koszy miejskich i donic oraz blaty stołów są wykonane z drewna modrzewiowego. Z troski o środowisko naturalne, drewno wykorzystywane do produkcji mebli pochodzi ze zrównoważonych źródeł.