międzynarodowy
termin składania prac
30.11.2022Międzynarodowy konkurs Tubądzin Design Awards 2022
organizator: Tubądzin Management Group
cel
Tubądzin Design Awards (TDA) organizowany przez Grupę Tubądzin od 2015 roku to konkurs dla architektów, projektantów oraz studentów z całego świata.
„Tubądzin Design Awards jest jednym z naszych głównych działań, jakie kierujemy dla grupy architektów. Jego zasięg, skala i jakość sprawia, że stał się wielką inspiracją dla wszystkich, którzy biorą w nim udział. Czwartej edycji TDA przyświeca niezwykle ważna idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom. Jednym z nich jest dostęp do kultury i sztuki, który w ostatnim czasie jest dość ograniczony. Stąd w TDA kategoria specjalna Culture FORM, która naszym zdaniem może być jedną z ciekawszych w tej edycji. Przed nowymi wyzwaniami stoją też architekci, dlatego nasz konkurs został skonstruowany tak, aby maksymalnie wspierać ich rozwój i działalność. Oprócz nagród finansowych przewidzieliśmy udział w inspirujących wydarzeniach branżowych, podróże do ciekawych miast i miejsc, ale także aktywności promujące działalność architektów, czy prestiżowy staż dla młodych twórców. Uczestnicy będą też nagradzani w poszczególnych etapach, a w finale powalczą o nagrody Grand Prix przyznawane w tej edycji w czterech kategoriach” — mówi Ewa Kryszkiewicz, menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin.
W nowej edycji można powalczyć o Grand Prix w czterech kategoriach: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz w kategorii specjalnej Culture FORM, która została utworzona z myślą o kulturze przestrzeni i podkreślania wartości obcowania ze sztuką we współczesnym świecie. Ideą przewodnią jest budowanie i odbudowywanie przestrzeni w celu uwydatnienia procesu twórczego i podkreślenia istoty przeżywania kultury.
warunki
Konkurs przeznaczony jest dla architektów, architektów wnętrz lub projektantów, którzy profesjonalnie wykonują ten zawód oraz dla studentów do 30 roku życia, studiujących na kierunkach związanych z architekturą, architekturą wnętrz lub projektowaniem.
W konkursie mogą brać udział uczestnicy indywidualni oraz zespoły. Uczestnik w każdej kategorii konkursowej może zgłosić dowolną liczbę prac i może wziąć udział w dowolnej liczbie etapów konkursu.
Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu projektów z dziedziny architektury, architektury wnętrz oraz designu, w których wykorzystane zostaną produkty Tubądzin .
Projekty można zgłaszać w czterech kategoriach:
- Young Power — kategoria przeznaczona dla studentów studiów kierunkowych wyższych (architektura, architektura wnętrz, projektowanie). Projekty mogą być zgłaszane w dowolnym zakresie wybranym przez uczestników konkursu,
- Everyday Design — kategoria przeznaczona dla architektów i projektantów. Zgaszane projekty mogą być wnętrzami prywatnymi i publicznymi. Mogą to być: kuchnie, łazienki i salony.
- Unlimited Architecture — kategoria przeznaczona dla architektów, architektów wnętrz, projektantów, biur architektonicznych. W tej kategorii zgłaszać można projekty w zakresie: architektury kubaturowej i architektury wnętrz (wnętrza publiczne i prywatne), obiekty (elementy wyposażenia wnętrz, meble, elementy projektów outdoor oraz elementy w projektowaniu przestrzeni publicznej), fasady/elewacje, nietypowe zastosowania płytek,
- CultureFORM — kategoria specjalna: inspirowana kulturą i przeżywaniem kultury, dająca wolność projektowania i wpływania na kształtowanie kultury przestrzeni. W tej kategorii można zgłaszać dowolne projekty w przestrzeni publicznej i prywatnej.
kalendarium
Konkurs ma charakter międzynarodowy oraz trwa w okresie od 1 marca do 30 listopada 2022 roku.
Konkurs jest podzielony na 3 etapy:
- I etap – od 1 marca do 31 maja 2022 roku,
- II etap – od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku,
- III etap – od 1 września do 30 listopada 2022 roku.
W terminie do 4 miesięcy od ogłoszenia zwycięzców III etapu konkursu odbędzie się finał konkursu oraz ogłoszenie wyników końcowych i laureatów.
nagrody
Łączna pula nagród w konkursie wynosi 78 000 EURO.
Oprócz nagród finansowych na zwycięzców czekają wyjazdy do: Tokio, Paryża, targi designu Salone de Mobile w Mediolanie.
Dla studentów i młodych projektantów przewidziano staż w pracowni Martin Duplantier Architectes w Paryżu.
W kategorii specjalnej Culture FORM oprócz nagrody pieniężnej, zwycięzca będzie miał możliwość dołączenia do prestiżowego zespołu twórców związanych z Operą Narodową i współtworzenia oprawy oraz scenografii spektaklu realizowanego w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Nagrody przyznawane są w trybie etapowym oraz całorocznym. W każdym etapie konkursu organizatorzy przewidują nagrodzenie: trzech projektów w kategorii Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture, oraz wyłonienie jednego projektu w kategorii CultureFORM i jednej Nagrody Publiczności.
W finale konkursu organizatorzy przewidują wyłonienie: Grand Prix 2022 i II i III Nagrody sposród finałowych projektów w kategorii Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz laureata kateogorii CultureFORM.
Dodatkowo zostaną przyznane Nagrody Specjalne:
- za skalę inwestycji, która wybierana jest spośród wszystkich zgłoszonych projektów,
- challenge za nietypowe wykorzystanie zastosowanie produktów Tubądzin,
- project: facade za najlepszą fasadę/elewację,
- obiekt z płytek ceramicznych.
Szczegółowa lista nagród pienieżnych i rzeczowych poszczególych etapów dostępna jest na stronie konkursu.
jury konkursowe
W skład jury konkursowego wchodzą:
- Allan Starski — scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara (przewodniczący jury TDA),
- Martin Duplantier — przewodniczący Francuskiej Rady Architektonicznej,
- Melike Altinişik — architektka z Turcji,
- Małgorzata Szczepańska — redaktorka naczelna i dyrektorka kreatywna Elle Decoration,
- Tomasz Smus — architekt marki Tubądzin.
W kategorii Culture FORM projekty oceniać będą:
- Davide Macullo — założyciel studia Davide Macullo Architects w Lugano,
- Marta Sowińska-Gąska — architektka, laureatka Grad Prix TDA 2020,
- Ewa Kryszkiewicz — menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin.
więcej informacji
warunki
https://www.tubadzin.pl/design/pl/
regulamin