Warszawa

termin składania prac

28.11.2024

Konkurs „Roca One Day Design Challenge” 2024

organizator: Roca

Międzynarodowy konkurs „Roca One Day Design Challenge” powraca do Polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 28 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW). Mogą w niej wziąć udział posiadający polskie lub ukraińskie obywatelstwo studenci, młodzi architekci i projektanci.

Międzynarodowy konkurs „Roca One Day Design Challenge” powraca do Polski, oferując młodym projektantom/projektantkom i architektom/architektkom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Wydarzenie odbędzie się 28 listopada 2024 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, w formie hybrydowej (stacjonarnie i online),  a uczestnicy i uczestniczki będą mieli zaledwie jeden dzień na stworzenie innowacyjnych rozwiązań związanych z przestrzenią łazienkową.

Konkurs „Roca One Day Design Challenge” został zainicjowany w 2012 roku przez firmę Roca, lidera w sektorze łazienkowym. Od tego czasu kolejne odsłony projektu angażują środowisko młodych projektantów na całym świecie w poszukiwaniu oryginalnych i innowacyjnych, a jednocześnie prostych rozwiązań do przestrzeni łazienkowych, zarówno prywatnych, jak i publicznych.

Patronat honorowy nad „Roca One Day Design Challenge” sprawuje Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

cel

Celem konkursu jest promowanie kreatywności, innowacyjności oraz umiejętności szybkiego projektowania wśród studentów/studentek i młodych profesjonalistów/profesjonalistek. Zadanie konkursowe dotyczyć będzie wybranego zagadnienia związanego z przestrzenią łazienkową, a szczegółowe założenia zostaną ogłoszone w dniu wydarzenia. W ramach konkursu osoby uczestniczące zyskają doskonałą okazję do zaprezentowania swojej kreatywności, szybkości i umiejętności projektowych pod presją czasu. 

warunki

W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające polskie lub ukraińskie obywatelstwo, studenci/studentki i młodzi projektanci/projektantki, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli realizować zadanie na miejscu lub zdalnie, pracując indywidualnie lub też w dwuosobowych zespołach.

nagrody

  • I miejsce - 3 000 euro;
  • II miejsce - 2 000 euroł;
  • III miejsce - 1 000 euro;

jury

Projekty konkursowe będą oceniane przez Jury, w skład którego weszli profesjonaliści oraz osobistości ze świata architektury i designu:

  • dr Karolina Janczy – malarka i projektantka wnętrz, kostiumów teatralnych oraz sztuki użytkowej, scenografka i artystka sztuk wizualnych, wykładowczyni na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie,
  • Tomasz Pydo – projektant produktu, współtworzący inderdyscyplinarne studio projektowania KABO & PYDO wielkorotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami, m.in. Red Dot, IF Design i Dobry Wzór,
  • Gosia Rygalik – projektantka, aktywna w dziedzinach edukacji i kultury, współtworzy Studio Rygalik, Prezeska Fundacji Sobole, współzałożycielka społeczności Design Nature oraz kreatywnego kampusu w Sobolach,
  • dr Maciej Stefański – projektant wzornictwa przemysłowego, wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, współprowadzący studio projektowe Handsome,
  • Bibianna Stein-Ostaszewska – projektankta wnętrz, współzałożycielka Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, obecnie członkini Rady Programowej SAW, prowadzca autorską pracownię Bibi Space,
  • Joanna Dec-Galuk – Dyrektorka Marketingu Roca Polska

kalendarium

W dniu konkursu, 28 listopada br. uczestnicy i uczestniczki będą mieli za zadanie stworzyć projekty na podstawie tematu ogłoszonego o godz. 9.30 na miejscu wydarzenia, a następnie opracować je i przesłać w tym samym dniu do godz. 16.00 za pośrednictwem strony internetowej.

Lista zwycięzców i zwyciężczyń zostanie ogłoszona 28 listopada o godz. 20.00 w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW).

więcej informacji

Rejestracja na konkurs jest już otwarta i dostępna poprzez formularz na stronie konkursu.

warunki

https://www.onedaydesignchallenge.net/en/about-roddc

regulamin

https://www.onedaydesignchallenge.net/en/about-roddc

E-DODATEK - Oświetlenie, osprzęt – trendy 2024
Metalowe systemy elewacyjne z siatek i kratek architektonicznych
Ogrzewanie i chłodzenie z grzejnikami Jaga
INSPIRACJE