Zaloguj się
Zarejestruj się
lub
lub
* pola wymagane do rejestracji; dane można uzupełnić w ustawieniach konta po zalogowaniu
** założenie konta studenckiego następuje po weryfikacji ważności legitymacji studenckiej
Skontaktuj się z nami
Email
|
|
Strona WWW
|
|
Telefon
|
|
*kliknij wybraną pozycję aby wyświetlić jej dane |
Jakub Pietryszyn
Jakub Pietryszyn to architekt pochodzący z Polski, mieszkający w Warszawie. Jego praca ściśle wiąże się z futurystycznym minimalizmem oraz architekturą kosmiczną, inspirowaną brutalizmem i ciężkimi strukturami przemysłowymi. Pietryszyn, że architektura i design mogą posunąć ludzkość dalej, do punktu, w którym będziemy mogli z dumą nazywać siebie gatunkiem wieloplanetarnym. Obecnie Jakub skupia się na zdobywaniu wiedzy dotyczącej możliwych sposobów tworzenia pierwszych osad ludzkich w obcych światach, projektów rezydencji oraz projektów wnętrz dla inwestorów prywatnych.
Przez całą swoją karierę Jakub zdobywał doświadczenie i współtworzył architekturę wraz z takimi studiami, jak MAZM, KAPS, Studium i Chmielewski + Partners. Pracował nad projektami licznych obiektów, w tym prywatnymi rezydencjami, budynkami publicznymi, przemysłem ciężkim i obiektami komercyjnymi.
W ostatnich latach Jakub z sukcesem ukończył zarówno kursy online, jak i stacjonarne programy edukacyjne ściśle związane z projektowaniem kosmicznym i zorientowanym na przestrzeń. Kursy umożliwiły interakcje i współpracę z ekspertami z dziedziny architektury kosmicznej, takimi jak LIQUIFER Systems Group, Lunares/Space is More czy AAKA Space Studio. Pietryszyn aktywnie brał udział w konkursach architektonicznych skupionych na tworzeniu osad na ciałach niebieskich, takich jak Księżyc czy Mars — niektóre z jego koncepcji technologii habitatów zdobyły międzynarodowe uznanie. Blompod - habitat księżycowy, został opublikowany na platformach takich jak designboom czy archdaily. Ponadto jego koncepcja Coral Pod, pierwszej osady na Marsie, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Alternate Realities 3.
Jakub Pietryszyn specjalizuje się w architekturze kosmicznej ściśle powiązanej z industrial designem — w jego projektach i badaniach opiera się na nowoczesnych technologiach np. strukturach nadmuchiwanych, czy dopiero futurystycznych z wykorzystaniem materiałów biologicznych.